روند فعلی افزایش اجاره‌بهاء اسفناک است

روند فعلی افزایش اجاره‌بهاء اسفناک است

www.BanaNews.irرییس اتحادیه مشاوران املاک زنجان با تاکید بر این‌که روند فعلی افزایش اجاره‌بها اسفناک است، گفت: در این شرایط نیاز است که مسوولان ذی‌ربط وارد عمل شده و اقدامات کنترلی بیشتری بر بازار داشته باشند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد نوروزی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه زنجان با بیان این مطلب، اظهار کرد: در حال حاضر مستاجران متقاضی واحدهای مسکونی اجاره‌ای، با کمبود پلاک‌های قابل واگذاری مواجه هستند که این موضوع باعث افزایش غیرقابل قبول اجاره بها شده است.

وی تصریح کرد: متقاضیان واحدهای مسکونی اجاره‌ای با کمبود پلاک‌های قابل واگذاری مواجه هستند که این موضوع باعث افزایش غیرقابل قبول اجاره بها شده است.

نوروزی با اشاره به این‌که اگر روند فعلی افزایش قیمت‌ها ادامه داشته باشد در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد سرگردانی مستاجران خواهیم بود، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون، شاهد افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی نرخ اجاره بها در شهر زنجان هستیم و تاکنون نیز دلیل این امر آسیب‌شناسی نشده است.

این فعال صنفی، به ضرورت کنترل بازار مسکن در شهر زنجان اشاره کرد و یادآور شد: در سال گذشته با نظارت‌های صورت گرفته وضعیت نسبتا خوبی بر بازار مسکن شهر زنجان حاکم بود، اما امسال بنا به‌دلایلی با وجود تحویل واحدهای مسکن مهر و اقدامات حمایتی، شاهد کمبود پلاک‌های قابل واگذاری به مستاجران هستیم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک زنجان با انتقاد از بی‌اطلاعی اتحادیه از اقدامات صورت گرفته در رابطه با بازار مسکن، گفت: باید با ایجاد تعامل متقابل، اعضای اتحادیه نیز در جریان برنامه ‌دستگاه‌های مربوطه قرار گیرند تا با آگاهی از وضعیت، از بروز التهاب کاذب در بازار جلوگیری کنند.

نوروزی با تاکید بر این‌که در حال حاضر مشکل اصلی مسکن اجاره‌ای در زنجان، افزایش قیمت‌ها نیست، یادآور شد: معضل اصلی، عرضه نشدن واحدهای اجاره‌ای است و باید در این رابطه چاره‌اندیشی شود.

 

 

    نظرات