قیمت مسکن در ۶۷ شهر چین افزایش یافت

قیمت مسکن در ۶۷ شهر چین افزایش یافت

www.BanaNews.irموسسه ملی آمار چین در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد میانگین قیمت مسکن طی ماه گذشته در ۶۷ شهر از ۷۰ شهر بزرگ این کشور افزایش داشته است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از بلومبرگ افزایش مجدد قیمت مسکن در چین در حالی است که مقامهای این کشور تلاش زیادی را برای کنترل نرخ تورم و تثبیت قیمت کالاها آغاز کرده اند .

بر اساس این گزارش قیمت مسکن در ۱۹ شهر بزرگ چین بیش از ۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است . قیمت مسکن در شهر داندونگ چین در ماه می بیش از ۹٫۷ درصد رشد داشته که این بیشترین میزان رشد قیمت مسکن در بین ۷۰ شهر بزرگ چین به شمار می رود .

چین ۱۴ ژوئن برای ششمین بار متوالی در سال ۲۰۱۱ نرخ ذخیره قانونی بانکی را افزایش داده است تا بتواند از افزایش چشمگیر نرخ تورم جلوگیری کند . همچنین دولت چین از ابتدای سال ۲۰۱۱ نرخ مالیات بر خرید و فروش مسکن را در شهرهای بزرگ این کشور افزایش داد تا از افزایش قیمت مسکن جلوگیری کند . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی سیاستهای اجرا شده از سوی مقامهای بانک مرکزی چین برای کنترل تورم تا حدی موثر بوده ولی به هیچ وجه کافی نیست .

بر اساس این گزارش قیمت مسکن در ۲۹ شهر بزرگ چین طی ماه گذشته با رشد بیش از ۵ درصد روبرو شده است . قیمت مسکن در شهر پکن در ماه گذشته بیش از ۲٫۱ درصد رشد داشته است. قیمت مسکن در شهر شانگهای نیز در این مدت بیش از ۱٫۴ درصد رشد داشته است .

 

 

    نظرات