یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد مسکونی جدید در بافتهای فرسوده احداث می شود

یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد مسکونی جدید در بافتهای فرسوده احداث می شود

ارومیه- معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: براساس پیش بینی ها، یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد جدید مسکونی در طول برنامه پنجم توسعه در بافت های فرسوده تخریبی کشور احداث می شود.

'احمد صادقی' شامگاه سه شنبه در بازدید از طرح میدان امام خمینی (ره) ارومیه افزود: تا پایان برنامه پنجم براساس برنامه ریزی ها، ۵۰۰ هزار واحد مسکونی واقع در بافت های فرسوده شهرهای کشور تخریب می شود.

وی گفت: ساخت این تعداد واحد مسکونی باعث احیای و نوسازی ۱۶ درصد از بافت های فرسوده کشور می شود.

وی، میزان احیا و نوسازی بافت های فرسوده شهری کشور طی برنامه‌های اول، دوم و سوم توسعه را در مجموع یک هزار و ۶۸ هکتار ذکر کرد و افزود: در برنامه چهارم توسعه نیز سه هزار و ۵۰۰ هکتار از بافت های فرسوده شهرهای کشور با ۱۰ هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال اعتبار نوسازی شده است.

معاون وزیر مسکن و شهرسازی اظهار کرد: سرمایه گذاری در بافت های فرسوده امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد رشد دارد.

صادقی گفت: میزان سرمایه گذاری در بافت های فرسوده شهری کشور در سال ۸۸، حدود ۳۶ هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال بوده که در سال ۸۹ این رقم به بیش از ۶۵ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: از این میزان ۳۶ درصد سهم دولت، ۳۴ درصد سهم مردم و ۳۰ درصد سهم بخش عمومی و شهرداری هاست.

صادقی، در زمینه آخرین مرحله اجرایی طرح ملی میدان امام خمینی (ره) ارومیه نیز گفت: تاکنون ۹۸ درصد از مرحله تملک محدوده طرح به پایان رسیده و دو درصد باقی مانده نیز در دست اقدام است.

وی با اظهار امیدواری برای تسریع در روند اجرای این طرح و زمینه سازی برای مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی افزود: این طرح ملی با هدف نوسازی بافت فرسوده منطقه مرکزی ارومیه و در قالب پروژه های تجاری، فرهنگی و مسکونی در حال اجراست.

طرح میدان امام خمینی (ره) در بافت قدیمی و فرسوده شهر ارومیه و با مساحت ۴۲ هزار و ۲۸۰ مترمربع و متشکل از ۱۰ مجتمع تجاری - فرهنگی اجرا خواهد شد.

 

    نظرات