اهتمام جدی ادارات اسلامشهر در زمینه بازآفرینی بافت های فرسوده

اهتمام جدی ادارات اسلامشهر در زمینه بازآفرینی بافت های فرسوده

دکتر رضا نگهبان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان اسلامشهر گفت: 4 جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستانی در شهرهای غرب و جنوب غرب استان تهران طی دو هفته اخیر برگزار کرده ایم که دکتر تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در تمامی این جلسات حضور داشته اند، استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ظرف یک ماه آینده پروژه های نهایی اقدام مشترک را از دل همین ستادهای شهرستانی با تعامل خوبی که مسئولان شهرستانها داشته اند احصا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بایستی اعتماد عمومی به حاکمیت و نظام و رضایتمندی مردم را جلب کرد گفت: بیش از ۸۶ درصد جمعیت اسلامشهر شهرنشین است و تقاضا دارم ادارات شهرستان اهتمام جدی به موضوع بازآفرینی در همه ابعاد داشته باشند چرا که جلب رضایتمندی مردم از وظایف ماست .

نگهبان اظهار داشت: شهرستان اسلامشهر به لحاظ اینکه دومین شهرستان پرجمعیت در استان تهران است و هم به دلیل شرایط خاص و وجود بافت‌های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی از اهمیت ویژه‌ای در حوزه بازآفرینی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به بیان اینکه بازآفرینی تنها محدود به محلات هدف نمی‌شود افزود: خط کش نگذاریم و بافت فرسوده را جدا نسازیم ، بلکه اقدامات ما باید پیشگیرانه باشد، عدم رسیدگی و توجه به مسائل شهری در نقاط غیر هدف ممکن است موجب افزایش بافت های فرسوده گردد .


وی با اشاره به مصوبات نشست بازآفرینی بافت‌های فرسوده در اسلامشهر گفت: امیدوارم مسائل و موضوعات مطرح شده در نشست امروز در قالب برنامه‌های منسجم و با طراحی اقدامات مشترک شهرداری های اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی و دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان شهرستان به فرمانداری ارائه شود تا به بازسازی، بهسازی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده کمک کند .


نگهبان افزود : دفاتر تسهیل گری اقدامات در حوزه بازآفرینی در شهرستان راه‌اندازی و امور بطور ویژه پیگیری خواهد شد و ما نیز در پروژه هایی که محرک توسعه شهرستان باشد با همه محدودیت ها و سختی هایی که در این راستا وجود دارد با نگاه تسهیل گری به موضوع مورد بررسی می‌نگریم .


وی ادامه داد: طرح ها، پروژه ها و درخواست‌هایی که از سوی ستاد بازآفرینی اسلامشهر به کمیسیون ماده پنج ارائه می شود نیز خارج از نوبت و با سرعت بیشتری بررسی خواهد شد تا بتوانیم خدمات مناسبی در حوزه باز آفرینی ارائه دهیم .


مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تنها ۵ ماه تا پایان سال برای جبران عقب ماندگی ها در این حوزه داریم خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان برنامه‌هایشان را در قالب اقدام مشترک که مشخصات فنی در آن لحاظ شده را در اسرع وقت به فرمانداری ارائه و بلافاصله پروژه و الزامات فنی و برآورد لازم را به پیوست برنامه اقدام مشترک تحویل دهند تا فرمانداری نیز از طریق سازمان مدیریت بتواند به راحتی و سرعت بیشتری این برنامه ها را پیگیری کند. در این صورت می توانیم عقب ماندگی ۶ ماهه نخست سال را جبران کنیم .


لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات