تغییرات بهای مسکن در تهران

تغییرات بهای مسکن در تهران

www.BanaNews.irمتوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در زمستان سال گذشته یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل (پاییز) ۲٫۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۷٫۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایسنا، متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نیز در زمستان سال گذشته یک میلیون ۸۸۵ هزار تومان بوده است که این رقم نسبت به فصل قبل ۲٫۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۲٫۷ درصد افزایش داشته است.

در میان مناطق ۲۲‌گانه شهرداری تهران، بیش‌ترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در حدود دو میلیون و ۹۹۶ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن درحدود ۹۶۶ هزار تومان در منطقه ۲۰ بوده است.

تغییرات قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده بین حداقل۲۵۰ هزار تومان در منطقه ۲۰ و حداکثر هفت میلیون و ۹۲۱ هزار تومان در منطقه یک بوده است.

متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نیز ۱۰۴ هزار و ۶۶۸ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۳٫۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۴٫۴ درصد افزایش داشته است. در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیش‌ترین متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده، ۱۴۴ هزار و ۸۳۷ ریال در منطقه یک و کمترین آن ۴۶ هزار و ۶۹۵ ریال در منطقه ۲۰ بوده است.

تغییرات اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده بین حداقل ۱۳ هزار و ۵۰۰ ریال در منطقه ۱۵ و حداکثر ۳۸۶ هزار و ۳۸۰ ریال در منطقه یک بوده است.

 

 

    نظرات