تشکیل کارگروه دایمی صادرات محصولات کشاورزی سالم در خوزستان ضروری است

تشکیل کارگروه دایمی صادرات محصولات کشاورزی سالم در خوزستان ضروری است

نوراله حسن زاده گفت: این کارگروه باید با همکاری جهاد کشاورزی، سازمان صمت و اتاق های بازرگانی در خوزستان تشکیل، و بر سلامت محصولات کشاورزی برای صادرات نظارت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه صادرات باعث رونق تولید می شود گفت: از دیگر راه های رونق تولید، تولید محصولات با کیفیت است که باید واحدهای تولیدی و دستگاه های مربوطه حساسیت بیشتری به این موضوع داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: اتاق های بازرگانی خوزستان مشکلاتی را که صادرکنندگان با مسئولان کشور عراق در امر صادرات دارند را اعلام کنند تا از طریق وزارت امور خارجه به این مشکلات رسیدگی شود.

معاون فرماندارخرمشهر نیز در این نشست بیان کرد: کشور عراق در حال ساخت بارانداز در شلمچه عراق است و با ساخت این بارانداز حدود ۲۰۰ کارگر ایرانی که در بارانداز صادراتی مرز شلمچه مشغول کار هستند، بیکار خواهند شد.

حمید اسدی ادامه داد: پیش از این کامیون های عراقی بار خود را در بارانداز شلمچه در خرمشهر تخلیه می کردند که با ساخت این بارانداز کامیون های ایرانی باید وارد کشور عراق شده و بار را تحویل بگیرند که این اقدام باعث بیکار شدن کارگران ایرانی می شود که باید برای آن چاره ای اندیشید.

به گفته معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان ، میزان صادرات غیرنفتی خوزستان در پنج ماه نخست امسال به کشور عراق نسبت به مدت مشابه پارسال به لحاظ ارزشی ۲۸ درصد افزایش داشته است.

لینک اصل خبر در سایت شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان

    منبع خبر

    شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان

    شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات