محلات حصار امیر و زینبیه پاکدشت در اولویت بازآفرینی شهرستان پاکدشت

محلات حصار امیر و زینبیه پاکدشت در اولویت بازآفرینی شهرستان پاکدشت

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران، دکتر نگهبان با اشاره به جمعیت 350 هزار نفری شهرستان پاکدشت و سکونت 300 هزار نفر از این جمعیت در مرکز شهر پاکدشت گفت: خوشبختانه از سال 93 که سازمان بازآفرینی در شهرداری این شهرستان تشکیل شده است، شناسایی و ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی در محلات حصار امیر و زینبیه پاکدشت در اولویت قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: نگاهی به تایخچه شهرستان پاکدشت نشان می دهد مدت زمان کوتاهی از تبدیل وضعیت روستایی به وضعیت شهری در این شهرستان می گذرد و زیرساختهای شهرستان متناسب با توسعه شهری رشد نیافته اند.

دکتر نگهبان همچنین گفت: با تصویب معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران 70 پروژه ستاد شهرستانی بازآفرینی مورد تصویب ستاد استانی نیز قرار گرفته است.

وی درباره انتقال محله زینبیه پاکدشت یادآور شد که در پایان سال 97، مصوبات خوبی در کمیسیون ماده 5 در راستای حمایت از جابه جایی این محله انجام شده است و اکنون شهرداری پاکدشت می بایست در این زمینه با سرعت بیشتری عمل کند.

نگهبان همچنین از اختصاص 480 تن قیر توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برای بهسازی و آسفالت معابر محلات بافتهای ناکارآمد و تاریخی و سکونتگاهی خبر داد و گفت: سرعت اقدامات می بایست در این شهرستان به دلیل تعامل خوب میان بخشی دستگاهها بیشتر از گذشته شود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات