استقرار اکیپ های سیار آتش نشانی در خیابان های منتهی به حرم رضوی و ...

استقرار اکیپ های سیار آتش نشانی در خیابان های منتهی به حرم رضوی و ...

استقرار اکیپ های سیار آتش نشانی در خیابان های منتهی به حرم رضوی و اماکن برگزاری مراسم عزاداری

سرپرست معاونت عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از استقرار اکیپ های سیار در خیابان های منتهی به حرم رضوی و اماکن برگزاری مراسم عزاداری در روز سه شنبه، سالروز شهادت امام رضا(ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد جواد سبحانی با بیان این مطلب گفت: به منظور پوشش ایمنی مناسب برای عزاداران رضوی اکیپ های سیار شامل؛ خودروهای عملیاتی سبک، نیمه سنگین و موتور سیکلت های اطفای حریق در خیابان های منتهی به حرم رضوی و اماکن برگزاری مراسم مستقر هستند.
وی با بیان اینکه آتش نشانی با تمام توان خود آماده ارائه خدمات ایمنی به عزاداران رضوی است، ادامه داد: ۶۰ آتش نشان و نجاتگر با دو شیفت کاری در اکیپ های سیار آماده خدمت رسانی هستند.
سرپرست معاونت عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین با مسئولان آستان قدس رضوی هماهنگی هایی درجهت تامین مطلوب تر ایمنی حرم امام رضا(ع) در این روز صورت گرفته است، بر این اساس ۲۰ نفر از بانوان آتش نشان داوطلب نیز با دو شیفت در رواق های مشخص شده داخل اماکن متبرکه رضوی حضور خواهند داشت.
وی افزود: آتش نشانان تمامی ایستگاه های آتش نشانی فردا سه شنبه مصادف سالروز شهادت امام رضا (ع) در آماده باش کامل خواهند بود و این سازمان با استقرار ۳۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت آتش‌نشانی و نردبان های ویژه امداد و نجات، به طور منظم در خیابان های نزدیک به حرم امام هشتم (ع) از جمله؛ بست های چهارگانه حرم رضوی، چهارراه دانش، میدان طبرسی، چهارراه شهدا، میدان بیت المقدس، چهارراه مقدم، میدان عدالت  و خیابان خسروی، آتش نشانان به همراه خودرو و تجهیزات ویژه مستقر می شوند تا درصورت بروز حوادث احتمالی  امداد رسانی سریع تر انجام شود.
سبحانی با تأکید بر اهمیت مشارکت و همکاری زائران و مجاوران در خصوص کاهش حوادث، از عموم شهروندان و عزاداران در نقاط مختلف شهر مشهد مقدس خواست تا درصورت مشاهده هرگونه  آتش سوزی یا حادثه‌ با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرند و ضمن حفظ خونسردی نوع حادثه، وسعت و آدرس دقیق محل را اعلام کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات