هشت مورد پسماند سوزی بیخ گوش پایتخت خاموش شد


به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، شیدا اکار در تشریح این خبر اظهار داشت: در سومین مرحله گشت های شبانه یک ماه اخیر، نیمه شب گذشته ماموران این اداره با مشاهده دود انبوه در شهرک قلعه میر به محل مراجعه کرده و موفق به شناسایی یک واحد ریخته گری آلاینده در این شهرک شدند.
رییس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: پس از بررسی های لازم و مشخص شدن آلایندگی شدید این واحد به دلیل عدم استفاده از سیستم های کنترلی، ضمن جلوگیری از ادامه فعالیت و خاموش کردن کوره، برای متصدی این  واحد اخطاریه زیست محیطی صادر و ابلاغ شد.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت آلاینده سه واحد بازیابی فلزات رنگین در شهرک قلعه میر در ساعات پایانی شب، افزود: شکایت مردمی درخصوص این واحدها به دست این اداره رسیده بود که بعد از مراجعه کارشناسان و قطعی شدن آلایندگی، برای متصدیان این واحدها نیز اخطاریه زیست محیطی صادر شد.
اکار همچنین به رویارویی ماموران اجرایی اداره محیط زیست بهارستان با هفت مورد پسماند و ضایعات سوزی بدون حضور عاملان آن در محورهای اورین، قلعه میر، سبزدشت، صالحیه و خیرآباد طی شب گذشته اشاره کرد و بیان داشت: به غیر از این موارد، یک واحد بازیافت پلاستیک در قلعه میر نیز اقدام به پسماندسوزی کرده بود که با حضور نیروهای این اداره، آتش خاموش و اخطاریه قانونی درخصوص لزوم مدیریت اصولی پسماند به این واحد ابلاغ گردید.
رییس اداره محیط زیست بهارستان درپایان با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات عمده محیط زیستی این شهرستان، پسماند و ضایعات سوزی در حاشیه شهرها بوده که این موضوع موجب تشدید آلودگی هوا می شود، تصریح کرد: مدیریت پسماندها در شهرک های صنعتی این شهرستان نیز مورد تایید محیط زیست نیست و این موضوع بارها از طریق این اداره پیگیری شده است.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات