حفر 6 حلقه چاه جدید برای تامین آب شهر کاشمر

حفر 6 حلقه چاه جدید برای تامین آب شهر کاشمر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علی‌رضا عباسی" با اشاره به حفر شش حلقه چاه افزود: هم اکنون تجهیز، برق‌رسانی و اجرای خطوط انتقال این تعداد چاه در حال پیگیری است.
وی اعتبار مورد نیاز تکمیل این پروژه را 90 میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: در کنار تامین کمی و کیفی آب شهروندان، مدیریت مصرف در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته وی آماده سازی آزمایشگاه شیمیایی و میکروبی، اصلاح و توسعه 2200 متر شبکه توزیع، جابه‌جایی و حفر یک حلقه چاه به عمق 300 متر، حصار کشی چاه شماره 10 شهر کاشمر، اجرای خط انتقال آب بند خوشرود به مخزن 5600 مترمکعبی و خط انتقال برق این بند، جمعا با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال از جمله پروژه‌های فعال آبفای کاشمر در سال 98 محسوب می‌شوند.
مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر، نصب و تعمیر تمامی کنتورهای 20 حلقه چاه و دو دهنه چشمه تامین کننده آب مورد نیاز شهروندان با هدف تدقیق میزان تولید، اصلاح و توسعه شبکه و تکمیل زون‌بندی شهر را از فعالیت‌های امور کاشمر در راستای مدیریت مصرف دانست و عنوان کرد: میانگین کنتورهای خراب آب امور کاشمر از 3.5 درصد در سه سال قبل به 2.3 درصد و میزان آب بدون درآمد هم از 31 درصد به 29.3 درصد کاهش یافته است.
عباسی افزود: هوشمندسازی شبکه توزیع آب، کلرزنی آنلاین، کدورت و کلرسنج آنلاین، نصب الکترولیز نمک طعام و هوشمند سازی کنتورهای مشترکان پرمصرف نیز از برنامه‌های امور آبفای کاشمر است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات