معاون آب و آبفای وزیر نیرو از پروژه های بخش آب جنوب استان...

معاون آب و آبفای وزیر نیرو از پروژه های بخش آب جنوب استان...

معاون آب و آبفای وزیر نیرو با هدف بررسی آخرین وضعیت پروژه ها، از طرح های بخش آب جنوب استان بازدید کرد.

در این بازدید که نماینده مردم شهرستانهای خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، فرمانداران شهرستانهای جنوب استان و تعدادی از مدیران استانی و محلی نیز حضور داشتند، معاون آب و آبفای وزیر نیرو در ابتدا از سد گیوی بازدید نمود.

قاسم تقی زاده خامسی در این بازدید گفت: سد گیوی در سالهای گذشته افتتاح شده ولی متاسفانه به دلیل عدم تملک بخشی از اراضی داخل مخزن آبگیری کامل نشده که با همت وزارت نیرو و استانداری و با تزریق 220 میلیارد ریال مشکل موجود حل خواهد شد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو و هیئت همراه که تعدادی از مسئولین و مردم محلی نیز حضور داشتند، سپس از محل سدهای نیاخرم و هشتجین بازدید نمودند.

وی در خصوص احداث سدهای نیاخرم و هشتجین نیز گفت: باید با پیش بینی روش مالی مناسب و معتبر جهت احداث سد در این دو مکان نسبت به شروع عملیات اجرایی اقدام نمود.

در ادامه سفر معاون آب و آبفای وزیر نیرو به جنوب استان، وی و هیئت همراه از محل احداث تصفیه خانه آب خلخال که به روش BOT در حال احداث است بازدید نمودند.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در خصوص این پروژه نیز گفت: این پروژه توسط بخش خصوصی اجرا می شود که در مجموع تا بحال بالغ بر 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تامین مالی مناسب توسط بخش خصوصی امیدواریم پروژه بزودی به نتیجه برسد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات