۲۷۸ پروژه بزرگ آبی در کشور اجرایی می شود

۲۷۸ پروژه بزرگ آبی در کشور اجرایی می شود

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: ۲۷۸ پروژه بزرگ آبی در کشور با هزینه کرد ۳۳ هزار میلیارد تومان اجرایی می شود.

قاسم تقی زاده خامسی در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل با اشاره به اینکه تا پایان امسال این طرح‌های بزرگ را در کشور به مرحله اجرایی شدن می رسانیم، اظهار کرد: یک هزار و ۱۱۲ روستا در کشور در مرحله آبرسانی هستند که به طور میانگین ما در هر روز به 6 روستا آبرسانی می کنیم .

وی با اشاره به اینکه این طرح های آبرسانی بزرگ در کشور استمرار خواهد یافت، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم بالغ و ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در روستاها از آب سالم، پایدار و مطمئن برخوردار شده اند .

معاون آب و آبفای وزیر نیرو تقی زاده به اجرای طرح پویش الف - ب ایران در کشور با مضمون طرح های آب و برق اشاره کرد و خبر گفت: دستورالمل اجرای این طرح در کشورخدمت مقام معظم رهبری نیز تقدیم شده و ایشان مجدانه خواستار اجرای چنین طرح های بزرگ در حوزه آب و برق کشور هستند .

تقی زاده خامسی ادامه داد: در سال آینده نیز ما با پویش جدید و در راستای پروژه های آب و برق در کشور در خدمت مردم خواهیم بود و معتقدیم این کارها و خدمات شایسته تنها در سایه همکاری و مساعدت مدیران حوزه آب و فاضلاب در استان ها عملیاتی خواهد شد .

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های بزرگ آبی استان اردبیل در دولت یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در این دولت در استان اردبیل اجرا شده که با عملیاتی شدن این پروژه ها اردبیل در ردیف کلانشهرهای کشور از نظر توسعه فعالیت‌های آبی قرار می‌گیرد .

تقی زاده خامسی از رویداد انقلاب آب و خاک در اردبیل خبر داد و بیان کرد: تا سال آینده شاهد آبگیری سه سد و احداث 6 تصفیه خانه بزرگ در این استان خواهیم بود .

وی از در دست اجرا بودن شبکه آبیاری سد خداآفرین در شمال استان خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم این پروژه ها در استان و در عمر دولت دوازدهم به ثمر نشسته و در بخش آب و فاضلاب اردبیل شاهد تحول عظیم باشیم .

معاون آب و آبفای وزیر نیرو پیگیری مجدانه استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در حوزه آب و فاضلاب استان را یادآور شد و افزود: به طور مستمر جلساتی با مسئولان استان در تهران در راستای اعتلای صنعت آب و برق برگزار می‌کنیم که همگی اینها در راستای رونق حوزه آب در اردبیل است .

معاون وزیر نیرو :

بارندگی‌ها نسبت به میانگین 50 سال اخیر در استان اردبیل کاهش یافته است

معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: بارندگی‌ها در کشور نسبت به میانگین 50 سال اخیر در اکثر استان‌ها افزایش نشان می‌دهد این در حالی است متاسفانه در استان اردبیل شاهد کاهش این میزان هستیم .

تقی‌زاده خامسی در حاشیه معارفه مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت بارش‌ها در سالجاری زراعی نسبت به مدت مشابه سال قبل در برخی از استان‌ها کمتر و برخی دیگر نیز بیشتر بوده اما در مجموع در کشور بارش‌های 40 روز اخیر نشان می‌دهد که همچنان از میانگین نیم قرن اخیر عقب هستیم .

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در ایام باقیمانده از پائیز و زمستان جبران کسری بارش‌ها انجام شده و شاهد بارش رحمت الهی باشیم تا منابع آب مورد نیاز برای سال آینده تامین شود .

معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دولت در حوزه پروژه‌های آبرسانی در مناطق مختلف استان اردبیل بیان کرد: برخی از این پروژه‌ها در سالجاری و تعدادی دیگر نیز تا آخر دولت دوازدهم تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد تا اهالی این استان از مزایای این طرح‌ها استفاده کنند .

تقی‌زاده خامسی گفت: برای استانی نظیر اردبیل این میزان سرمایه‌گذاری در حوزه آب رقم قابل قبولی است و سعی بر این است در همه استان‌ها به ویژه استان اردبیل طرح‌های شروع شده و نیمه تمام در دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل شده و بهره‌برداری از آنها آغاز شود .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات