ظرفیت کم نظیر لرستان در تنوع زیستی

ظرفیت کم نظیر لرستان در تنوع زیستی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، هفتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران در هشتم آبان ۹۸ با حضور محققین، پژوهشگران و دانشجویانی از سراسر کشور در در دانشگاه لرستان برگزارشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این کنفرانس درخصوص تنوع زیستی و راههای حفاظت از آن گفت: ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان وجود دارد و این گویای تنوع زیستی کم نظیر استان لرستان در سطح کشور است.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: برگزاری این کنفرانسها، گام مهمی در راستای تقویت مطالعات علمی و تحقیقات کاربردی برای حفاظت از تنوع زیستی است.

وی با اشاره پتانسیل های فراوان استان لرستان در حوزه های آبی و پرورش و زیست ماهیان گفت: لرستان دارای رودخانه های مختلف و تعداد ۱۵ تالاب است که یک پتانسیل خوب برای مباحث تحقیقاتی و علمی در راستای صیانت از تنوع زیستی استان لرستان است.

فتحی با عنوان اینکه باید از مباحث علمی در حوزه شناخت ماهیان حمایت بیشتری شود بیان داشت: اداره کل محیط زیست لرستان این آمادگی را دارد که همکاریهای علمی و پژوهشی خود را در زمینه تنوع زیستی به خصوص در بحث آبزیان  با دانشگاهها و مراکز علمی و تحقیقاتی گسترش دهد و تقویت کند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات