عاملان انتشار عکس کشتار خرس در ماکو دستگیر شدند

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ،مهران نظری افزود: در پی انتشار تصویری از شکار یک قلاده خرس در منطقه کوهستانی شهرستان ماکو استان آذربایجان‌غربی، موضوع به پلیس فتای استان  اطلاع و از این طریق پیگیری لازم انجام شد.
وی افزود: پلیس فتا نیز اقدام‌های لازم را به منظور دستگیری متخلفان انجام داده‌ و ماموران پس از عزیمت به محل ۲ فرد خاطی را دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی تحویل دادند.
وی گفت :برابر تعامل و همکاری بوجود آمده بین سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا و پیرو هشدار‌های قبلی انتشار هرگونه تصاویر مربوط به حیوان آزاری در فضای مجازی رصد و در صورت مشاهده موارد مشابه با انتشار دهندگان این تصاویر دردناک که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی هموطنان در فضای مجازی می‌شود، با جدیت برخورد می‌کند.
نظری گفت :در هفته جاری تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که در آن ۲ نفر شکارچی پس از شکار یک خرس  در شهرستان ماکو اقدام به گرفتن عکس یادگاری و انتشار آن در فضای مجازی کرده بودند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از پیگیریها و حمایت های صورت گرفته  توسط پلیس فتای استان و همچنین حجت الاسلام والمسلمین عباس نژاد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماکو تشکر و قدردانی کرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات