افتتاح ایستگاه "الندشت" و "کوهسنگی" خط 2 قطار شهری و پروژه بزرگراه ...

افتتاح ایستگاه "الندشت" و "کوهسنگی" خط 2 قطار شهری و پروژه بزرگراه ...

افتتاح ایستگاه "الندشت" و "کوهسنگی" خط 2 قطار شهری و پروژه بزرگراه خاقانی تا پایان ماه

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: ایستگاه الندشت و کوهسنگی خط 2 قطار شهری و پروژه بزرگراه خاقانی آبان ماه افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در مراسم افتتاح دوربرگردان غیر همسطح آیت الله هاشمی رفسنجانی که با حضور محمدرضا هاشمی، فرماندار مشهد، محمدرضا کلائی، شهردار مشهد، احمد یزدان پناه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، سرهنگ هادی امیدوار، رییس پلیس راه استان خراسان رضوی، جمعی از اعضای شورای شهر و معاونین شهردار برگزار شد با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: 235 روز پیش عملیات اجرای پروژه دوربرگردان غیر همسطح آیت الله هاشمی رفسنجانی با روشن شدن تابلو روزشمار270 روزه آغاز شد.
وی اضافه کرد: اما خوشبختانه 35 روز زودتر از موعد مقرر شاهد بهره برداری از این دوربرگردان هستیم.
وی تصریح کرد: جدا از اینکه این دوربرگردان، حجم ترافیک را از بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی به خیابان دانش و توس هدایت می کند، با احداث و بهره برداری از تقاطع چند سطحی آزادگان در میدان نمایشگاه بخشی از تقاضای سفر مشهد-چناران از مسیر قوچان را نیز پاسخگویی خواهد کرد.
کاظمی با بیان اینکه شهردار مشهد روی افتتاح پروژه ها به صورت کامل تاکید ویژه ای دارند، اظهارکرد: با توجه به این موضوع، تقاطع با اجرای کند روها، نور پردازی و فضای سبز 1.7 هکتاری به بهره برداری رسید درحالی که پیش از این، تقاطع ها و دوربرگردان های غیر همسطح بدون نورپردازی و فضای سبز به بهره برداری می رسیدند.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه دوربرگردان غیر همسطح آیت الله هاشمی رفسنجانی با هزینه 18 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است، افزود: از این مبلغ 800 میلیون تومان هزینه نورپردازی و یک میلیارد و 200 میلون تومان نیز هزینه اجرای فضای سبز آن شده است.
کاظمی ادامه داد: در کنار بهره برداری از دوربرگردان آیت الله هاشمی رفسنجانی، پروژه بزرگراه خاقانی و ایستگاه های الندشت و کوهسنگی را نیز در آبان ماه به بهره برداری خواهد رسید.
در ادامه مجتبی بهاروند، رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد نیز در ادامه با بیان اینکه اجرای پروژه ها در زمانبندی مقرر یکی از دغدغه های همیشگی ما است، اظهار کرد: خوشبختانه امروز، پروژه دوربرگردان آیت الله هاشمی رفسنجانی 35 روز زودتر از موعد مقرر به بهره برداری رسید که جای تقدیر و قدردانی دارد.

مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات