جمع‌آوری بیش از 1800 تن زباله در منطقه دو

جمع‌آوری بیش از 1800 تن زباله در منطقه دو

حمیدرضا بهروز بیان کرد: میانگین تولید زباله هر شهروند روزانه 620 گرم است و برای جمع‎آوری هرکیلوگرم زباله از مبدأ تا مقصد (دفن در چاله) یک هزار و 350 ريال هزینه می‎شود.

وی میزان و مساحت رفت و روب روزانه را با احتساب نوبت‎های انجام را حدود 4 میلیون و 87.5 هزار متر مربع ذکر و عنوان کرد: در این مدت بیش از 375تن ضایعات شهری، نخاله و شاخ و برگ در سطح نواحی سه گانه منطقه دو جمع آوری و در محل های مجاز تخلیه شده است.

معاون خدمات شهری منطقه دو در ادامه افزود: پاکسازی و محصور کردن زمین‌های بایر، اجرای تبصره 14و بند20، حفر چاه‌های جاذب، لایروبی چاه، شستشوی المان‌ها، اجرای کانیوو، اخطار و پر کردن گودهای رها شده و همچنین پاکسازی مسیر رودخانه‌ها و...از جمله مواردی بوده که طی این مدت در دستور کار نواحی و حوزه معاونت خدمات شهری منطقه بوده است.

وی در پایان بر لزوم آموزش شهروندان تأکید و خاطرنشان کرد: جمع‌آوری زباله از مبدأ و تفکیک آن از مسائل مهمی است که نیازمند فرهنگ‌سازی و آموزش صحیح به شهروندان بوده و جمع‌آوری زباله در نوبت روز هزینه‌های مازادی در برداشته که با بیرون گذاشتن زباله در ساعت 22 می‌توان این هزینه‎ها را صرف فعالیت‎های مفیدِ دیگر کرد.

گفتنی است عملیات شست‌وشوی و رفت و روب، جمع آوری زباله ،نخاله و ضایعات شهری در سطح این منطقه توسط 132 کارگر خدماتی، هفت دستگاه پرس زباله و دو دستگاه خودرو شستشوی و یک خودرو جاروب مکانیزه انجام می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات