رفع تصرف بیش از ۶۲ هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه های استان...

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ۶۲ هزار مترمربع از حریم و بستر رودخانه های استان تهران در جهت صیانت از منابع آبی و همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه های این استان رفع تصرف شد.

به گزارش روابط عمومی، "احمدعلی قربانیان" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی امورهای آب تابعه همچنین ۱۶۰ حلقه چاه غیر مجاز  در مجموع به عمق ۵ هزار و ۴۷۴ متر و آبدهی ۲۱۳ لیتر بر ثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی تصریح کرد: با انجام این عملیات از برداشت غیرمجاز ۳ میلیون و ۶۷۹ هزار متر مکعب آب از سفره های آب زیرزمینی استان تهران جلوگیری بعمل آمد.

قربانیان در ادامه با اشاره به اینکه ۸۰ حلقه چاه غیر مجاز نیز در مهرماه شناسایی که انسداد آنها از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است، افزود: در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی همچنین ۳۸ دستگاه کنتور هوشمند نصب و ۱۳ دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف و به پارکینگ امورهای آب منتقل شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران یادآور شد: در یک ماه گذشته ۵۲ حکم قضایی مربوط به تجاوز به حریم و بستر رودخانه های استان اخذ و اجرا شده است.

قربانیان با تاکید بر همکاری دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب وکاهش کیفیت آب را در پی خواهد داشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: تجاوز به بستر و حریم رودخانه ها، مانع عبور آب در زمان بروز سیلاب ها گردیده که تبعات سنگین و آثار مخربی را بدنبال خواهد داشت. با توجه به اهمیت موضوع، شرکت آب منطقه ای تهران از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب و اعمال حاکمیت دریغ نخواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات