آغاز عملیات اجرایی تکمیل طرح رینگ شمالی شهر اراک

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در تکمیل شبکه توزیع آب شرب شهر اراک از سد کمال صالح و سامانه انتقال آب، از آغاز عملیات اجرایی تکمیل رینگ شمالی شهر اراک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس عزت اله آمره ای گفت: با تکمیل این رینگ، به زودی بخش های شمالی شهر اراک از جمله شهرک های الهیه، مشاور، جوادیه، الغدیر، شهرک بعثت، پردیس، حافظیه، حمید و... به شبکه آبرسانی از مخزن سد کمال صالح متصل خواهند شد.

مهندس آمره ای در توضیح این پروژه که هدف آن توزیع آب سد کمال صالح در ناحیه شمالی شهر اراک می باشد افزود: طول این پروژه حدود 9.5 کیلومتر با قطر لوله 1200، 1000 و 800 میلی متر است که امیدواریم ظرف دو ماه آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: یکی از اصلی ترین دغدغه های دولت، تامین آب شرب شهرها و روستاها می باشد و این شرکت نیز برای تامین آب شرب سالم شهرهای استان طرح های بزرگی را در دست اجرا دارد.

مهندس آمره ای افزود: پیش بینی شده شهر اراک به سبب سد کمال صالح و منابع آب زیرزمینی که بخشی از آب شهر را تأمین می کند ان شاءالله تا سال 1425 مشکلی در تأمین آب شرب نخواهد داشت اما از شهروندان عزیز درخواست داریم در خصوص صرفه جویی در مصرف آب کوتاهی نکنند و صرفه جویی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات