اجرای طرح «جمع‌آوری مکانیزه خاک و نخاله‌های ساختمانی» در منطقه دو کرمان

اجرای طرح «جمع‌آوری مکانیزه خاک و نخاله‌های ساختمانی» در منطقه دو کرمان

شهردار منطقه دو کرمان از اجرای طرح جمع‌آوری مکانیزه خاک و نخاله‌های ساختمانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین علی سعیدی گفت: با توجه به توسعه سریع شهر کرمان و حجم قابل توجه ساخت و ساز در منطقه دو شهری که روزانه سبب ایجاد حجم زیادی از نخاله‌های ساختمانی، پراکندگی آن در سطح معابر عمومی به ویژه کانال‌ها و جوی‌ها و تضییع حقوق شهروندان می‌شود، درصدد برآمدیم تا طرح «جمع‌آوری مکانیزه خاک و نخاله‌های ساختمانی» را با همکاری شرکت‌های فعال در این زمینه و به منظور حفظ بهداشت محیط زیست و رضایت شهروندان به اجرا درآوریم.

وی با بیان اینکه انباشت خاک و نخاله‌های تولید شده ناشی از عملیات ساختمانی نظیر تخریب بناهای قدیمی، ساخت و ساز جدید و تعمیرات ساختمانی در مقابل و داخل محدوده املاک، سبب نازیبایی شهر، ایجاد مشکلات زیست محیطی، نارضایتی همسایگان و ... می‌شود، گفت: متاسفانه برخی از شهروندان ضایعات ساختمانی خود را در خارج از محدوده‌ی اختصاصی ملک خود انباشت کرده و یا با استفاده از تراکتور و ماشین شخصی اقدام به جمع‌آوری ناقص آن و حمل به خارج شهر و محل‌های غیرمجاز می‌کنند که مشکلاتی در پی دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح استفاده از باکس‌های جمع‌آوری مکانیزه خاک و نخاله‌های ساختمانی در منطقه دو، افزود: این طرح مزایای بی‌شماری دارد که از آن جمله می‌توان به پیشگیری از پراکندگی ضایعات ساختمانی در سطح معابر عمومی، افزایش قابل توجه بهداشت و پاکیزگی محل‌های مسکونی و در نتیجه افزایش رضایتمندی همسایگان، عدم نیاز به ماشین آلات و کارگر برای بارگیری نخاله‌ها، ایجاد امکان انباشت تدریجی ضایعات ساختمانی برای ساختمان‌های در حال ساخت، مقرون به صرفه بودن به سبب قیمت بسیار مناسب باکس‌ها با توجه به حجم نخاله قابل حمل در مقایسه با هزینه دریافتی توسط تراکتور و سایر خودروها و تخلیه زباله در معدن مجاز اشاره کرد.

شهردار منطقه دو کرمان با اشاره به ضرورت توسعه طرح استفاده از باکس‌های جمع‌آوری مکانیزه خاک و نخاله‌های ساختمانی، گفت: از این پس مالکان موظفند بعد از دریافت پروانه، فرم مخصوص برآورد خاک و نخاله را دریافت کرده و به مهندس ناظر ملک خود تحویل نمایند تا میزان احتمالی خاک و نخاله تولید شده مشخص شده و در طول اجرای کار تا اتمام عملیات ساختمانی، جمع‌آوری و به معدن مجاز انتقال داده شود.

سعیدی با بیان اینکه متاسفانه برخی از شهروندان، اقدام به تخلیه خاک و نخاله در ورودی‌ها و حریم شهر می‌کنند، تصریح کرد: فرم‌های خاک و نخاله باید توسط معدن‌های مجازِ انباشت خاک و نخاله تایید شده و توسط مالک (جهت دریافت پایان کار) به شهرداری تحویل داده شود.

وی با اشاره به انعقاد قرارداد با یک شرکت جهت استفاده از باکس‌های جمع‌آوری و حمل نخاله‌های ساختمانی، ابراز امیدواری کرد: شهروندان از این طرح استقبال کرده و در راستای ساماندهی خاک و نخاله‌های ساختمانی و حفظ زیبایی و نظافت شهر، با شهرداری بیش از پیش همکاری کنند.

گفتنی است شهروندان جهت استفاده از باکس‌های جمع‌آوری و حمل نخاله‌های ساختمانی می‌توانند با معاونت خدمات شهری منطقه دو از طریق شماره تلفن 32475070 تماس حاصل نمایند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات