اقدامات مناسبی برای مقابله با شیوع بیماری های حیات وحش در قم صورت گرفته است

اقدامات مناسبی برای مقابله با شیوع بیماری های حیات وحش در قم صورت گرفته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، شهاب الدین منتظمی در جلسه بررسی وضعیت بیماری های حیات وحش در استان قم گفت: برای مقابله و پیشگیری از بیماری های حیات وحش، باید با برگزاری دوره های آموزشی مستمر دانش و آگاهی افراد در این رابطه را بروزرسانی کنیم.

وی با اشاره به بروز برخی بیماری های مشترک دام و انسان که علاوه بر مخاطرات جدی برای سلامت عمومی جامعه می تواند بر جانوران گوشتخوار و علفخوار نیز تاثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: مسائل و مباحث در این رابطه بسیار جدی است و باید از سوی مسوولان امر مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرکل دفترحفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست با بیان اینکه تا کنون در حد توان از توسعه بیماری های حیات وحش جلوگیری کرده ایم، گفت: جمعیت حیات وحش در کشورمان بسیار شکننده است و در راستای حفاظت از زیستگاهها و گونه های مختلف جانوری باید هوشمندانه عمل کنیم.

وی در پایان با اشاره به واکسیناسیون ۲۸۰ هزار راس دام توسط اداره کل دامپزشکی استان قم در راستای پیشگیری از بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک، تصریح کرد: در استان قم اقدامات مناسبی برای پیشگیری از شیوع بیماری های حیات وحش انجام گرفته و در حال حاضر مشکلی خاصی در این زمینه مشاهده نمی شود.

منتظمی در سفر یک روزه به استان قم از خط تولید سلاح بیهوشی «گیران ۲» ساخت مجتمع فنی بعثت و همچنین یکی از مراکز پرورش پرندگان زینتی در استان نیز بازدید و با مسوولان این واحدها به گفتگو پرداخت.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات