شهرداران دو شهر یزد و...

شهردار یزد با سفر به کشور ترکیه، در نشستی با شهردار کلانشهر استانبول با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی با سفر به کشور ترکیه، در نشستی با اکرم امام اغلو شهردار کلانشهر استانبول با وی دیدار و گفتگو کرد.

شهردار شهر جهانی یزد در این دیدار به تشریح اختصاصات شهر یزد از جهات گوناگون پرداخت و خاطرنشان کرد: سازمان جهانی یونسکو پس از ارزیابی های خود، یزد را به لحاظ حفظ اصالت تاریخی، جریان زندگی در بافت قدیم، پایداری و توجه به محیط زیست و همچنین زندگی مسالمت آمیز ادیان در کنار یکدیگر، شایسته عنوان میراث جهانی دانسته است.

وی بر پتانسیل های بالقوه و بالفعل این شهر تاریخی تاکید کرد و به فعالیت های مدیریت شهری در راستای برندسازی و شناساندن یزد به جهانیان از طریق ساز و کارهایی همچون تلاش برای کسب عنوان اولین پایتخت شهرهای پایدار جهان، پایتخت کتاب یزد و پذیرش یزد برای حضور در شبکه شهرهای یادگیرنده در جهت معرفی یزد در مجامع ملی و بین المللی پرداخت.

عزیزی در راستای ظرفیت سازی در حوزه گردشگری و اقتصاد شهری، خواستار تبادل دانش، تجربیات و همکاری شهرهای استانبول و یزد در زمینه مرمت و احیاء بناهای تاریخی و نیز تعریف مکانیزم های مشخص برای حضور گردشگران در دو شهر یزد و استانبول شد.

شهردار شهر جهانی یزد همچنین ضمن دعوت از شهردار استانبول برای حضور در یزد، پیشنهاد خواهرخواندگی دو شهر را نیز مطرح نمود.

در ادامه این دیدار اکرم امام اوغلو شهردار استانبول ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از حضور هیات ایرانی، از پیشنهادهای شهردار یزد استقبال کرد.

وی همچنین به معرفی شهر استانبول از منظر تاریخی پرداخت و اظهار داشت: به لحاظ پیشینه تاریخی و اشتراکات فرهنگی و ساختاری دو کشور و به تبع آن شهرهای یزد و استانبول، همکاری های دوجانبه حائز اهمیت بسیار بوده و می بایست مدیران اجرایی تمام توان خود را برای هم افزایی و حرکت مشترک در جهت نیل به توسعه پایدار به کار گیرند.

شهردار استانبول خاطر نشان کرد: در حال حاضر مبادلات دو کشور در حوزه گردشگری در سطح خوبی قرار دارد اما برای رسیدن به نقطه آرمانی می بایست تلاش گسترده ای صورت پذیرد.

در این دیدار که نمایندگانی از سازمان جهانی تبلیغات (IAA) ، جمعی از مدیران شهرداری استانبول،كارشناس كنسولگري ايران در استانبول، سید حسین آزادی نایب رئیس شورای اسلامی شهر و جعفر امین مقدم مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری شهرداری یزد نیز حضور داشتند، شهرداران دو شهر یزد و استانبول بر تشکیل کمیته کارشناسی برای تحقق و اجرایی شدن مباحث مطرح شده تاکید نمودند.

این سفر با پیگیری و محوریت کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر و با هماهنگی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همچنین سفارت ایران در استانبول صورت گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات