اضافه شدن 10 واگن به خط يك مترو تا پايان سال 98

اضافه شدن 10 واگن به خط يك مترو تا پايان سال 98

شهردار اصفهان گفت: تا پايان سال‌جاري دو رام به خط يك متروي اصفهان اضافه خواهد شد كه مي‌تواند ظرفيت حمل مسافران را افزايش داده و سرفاصله زماني حركت رام‌ها را كاهش دهد.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، قدرت الله نوروزي صبح امروز -پنجشنبه 16 آبان ماه 98- در برنامه راديويي "شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو" ضمن تبريك روز 13 آبان، روز دانش‌آموز، و در پيش رو بودن هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اكرم(ص) و با اشاره به روز كتاب و كتابخواني اظهار كرد: امر كتاب و كتابخواني يكي از مسائل بسيار مهمي است كه بايد مرود توجه قرار گيرد و جوانان نسبت به آن گرايش بيشتري پيدا كنند كه  ابزار آن در شهرداري اصفهان فراهم شده است.

شهردار اصفهان با اشاره به برگزاري نمايشگاه اتوكام در هفته اخير، تصريح كرد: به طور جدي در برگزاري اين رويداد مهم شركت كرده ايم تا نرم‌افزارهاي شهري كه مي‌تواند مورد استفاده شهروندان قرار گيرد را معرفي كنيم.

350 كيلومتر شبكه فيبر نوري در شهر اصفهان

وي با بيان اينكه در نمايشگاه اتوكام بسترهاي نويني كه خدمات‌رساني به مردم را آسان‌تر مي‌كند و ابزارها معرفي شده است، گفت: در شهر اصفهان 350 كيلومتر شبكه فيبرنوري وجود دارد كه مي‌تواند بستر خوبي براي سرمايه‌گذاران باشد تا از اين امكان براي خدمت‌رساني به مردم در حوزه فناوري‌هاي نوين استفاده بيشتري ببرند و البته اين مهم جزو زيرساخت‌هاي ارتباطي به شمار مي‌رود.

نوروزي با اشاره به امكانات خط يك متروي اصفهان، تصريح كرد: خط يك متروي اصفهان با 12 رام قطار و 60 واگن فعال است و روزانه نزديك به 100 هزار نفر را در شهر جابجا مي‌كند.

وي خاطرنشان كرد: تا پايان سال‌جاري دو رام (10 واگن) به خط يك متروي اصفهان اضافه خواهد شد كه مي‌تواند ظرفيت حمل مسافران را افزايش داده و سرفاصله زماني حركت رام‌ها را كاهش دهد.

شهردار اصفهان گفت: يكي از دستاوردهاي شهرداري در زمينه راه‌اندازي نرم‌افزار، "نرم‌افزار ترافيك آنلاين" است كه شهروندان مي‌توانند با نصب آن، از مسيرياب تركيبي براي رسيدن به مقاصد خود استفاده كنند.

وي با اشاره به برگزاري نخستين نشست سالانه آمار و برنامه‌ريزي در مديريت شهري، اظهاركرد: براي نخستين بار اين نشست به همت شهرداري اصفهان و با حضور نماينده كلانشهرها در اصفهان برگزار شد.

نوروزي ادامه داد: برگزاري اين برنامه‌ها بخشي از اقداماتي است كه اعلام كرده بوديم و در صدد هستيم شهر را ارزان اداره كنيم، اما براي ارزان اداره كردن شهر نياز به برنامه‌ريزي و برنامه‌ريزي نياز به آمار و اطلاعات صحيح دارد.

وي با اشاره به انتشار آمارنامه شهر اصفهان، افزود: در نخستين نشست سالانه آمار و برنامه‌ريزي در مديريت شهري آمارنامه شهراصفهان با همكاري 60 دستگاه اجرايي رونمايي شد.

4200 داده اطلاعاتي در آمارنامه 97

شهردار اصفهان ادامه داد: در آمارنامه سال 97 شهر اصفهان 4200 داده اطلاعاتي وجود دارد كه مديران مي‌توانند با تحليل درست داده‌ها پيش‌بيني و برنامه‌ريزي دقيقي براي كارهاي خود انجام دهند.

وي گفت: هفته گذشته دو مامور حمل پسماند منطقه 11 شهرداري اصفهان يك كيسه محتوي طلا و دلار به ارزش 150 ميليون تومان را پيدا كرده و به صاحبش بازگرداندند كه اين اتفاق حكايت از پاكدستي و طينت پاك نيروهاي شهرداري اصفهان داشت و اين اقدام ارزشمند را به آن‌ها تبريك مي‌گويم.

نوروزي با بيان اينكه دو نيروي خدمات شهري منطقه 11  بابت پاكدستي خود از شهرداري پاداش دريافت كردند، اظهاركرد: محمدحسين چلمغاني و بهمن عاشقي دو نيروي خدمات شهري منطقه 11 هديه سفر چهار روزه همراه با خانواده خود به مشهد مقدس را از شهرداري اصفهان دريافت كردند.

وي تاكيد كرد: شهروندان بايد يقين داشته باشند كه اگر كالاي ارزشمندي به اشتباه وارد پسماندها شود و كاركنان شهرداري به آن دسترسي پيدا كنند، به صاحب آن‌ها باز مي‌گردد و اين يعني زندگي توأم با اطمينان خاطر از كساني كه در حال خدمت‌رساني به شهر و شهروندان هستند.

اعتبار هفت ميليارد توماني براي اتمام آزادسازي خيابان دستگرد

شهردار اصفهان با اشاره به تكميل آزادسازي و شروع احداث خيابان دستگرد حدفاصل چهارراه كشاورز به سمت خيابان قائميه در محدوده منطقه 13 شهرداري اصفهان، گفت: در گذشته نام اين خيابان آزادگان بود، چون اين نام در چند نقطه شهر استفاده شده بود، نام دستگرد براي اين خيابان انتخاب و مراحل قانوني آن سپري و در نهايت پس از دريافت مصوبه از شوراي شهر به نام خيابان دستگرد شناخته شد زيرا مصوبه شوراي شهر بايد مورد احترام همه قرار گيرد.

وي با بيان اينكه خيابان دستگرد به طول يك هزار متر است كه 650 متر از آن آزادسازي، احداث و در اختيار شهروندان قرار گرفته است، اظهاركرد: در حال حاضر از 450 متر آزادسازي اين خيابان تنها 30 درصد آن باقي مانده و هفت ميليارد تومان اعتبار براي آزادسازي آن پيش‌بيني شده است.

نوروزي ابراز اميدواري كرد: 30 درصد آزادسازي باقي مانده خيابان دستگرد با همكاري مالكان هشت پلاك باقي مانده در مسير تا پايان سال‌جاري انجام  شود و منازل معوضِ پلاك‌هاي مسير در اختيار مالكان قرار گيرد.

انتقال مشاغل مزاحم به محل‌هاي مناسب

وي با اشاره به فعاليت مشاغل مزاحم از جمله تعميرگاه‌هاي خودرو و واحدهاي صنفي جوشكاري در خيابان معراج حدفاصل پل تمدن تا چهارراه ميثم همچنين آسفالت نامناسب كوچه‌هاي اين مسير، تصريح كرد: اين واحدهاي صنفي و كارگاه‌ها از سال‌هاي گذشته در خيابان معراج شكل گرفته و البته شهرداري مراقبت مي‌كند تا فعاليت آن‌ها كمتر براي شهروندان مزاحمت ايجاد كند.

شهردار اصفهان تاكيد كرد: سياست شهرداري اصفهان انتقال مشاغل مزاحم به محل‌هاي مناسب است تا كمتر مزاحمت براي شهروندان ايجاد شود و البته محل در نظر گرفته شده براي فعاليت اين واحدها در دسترس افرادي كه نياز به اينگونه خدمات دارند، باشد.

وي با بيان اينكه واحدهاي صنفي نبايد به گونه‌اي خدمات ارائه كنند كه آزار و اذيت شهروندان را همراه داشته باشد و  نارضايتي ايجاد شود، ادامه داد: تعميركنندگان خودرو بايد از انتقال خودروها به پياده روها اجتناب كنند تا نارضايتي در بين شهروندان به وجود نيايد.

نوروزي در ارتباط با آسفالت نامناسب تعدادي ازكوچه ها و معابر خيابان معراج، اظهاركرد: قرار نيست كوچه‌ها خراب باشد، از اين رو حتما از اين معابر بازديد خواهم كرد و اقدامات لازم انجام خواهد شد تا قبل از اينكه فصل زمستان فرا رسد و با آبگرفتگي مواجه شويم، اين مسائل رفع شود.

اجراي پروژه‌هاي بزرگ در مناطق كمتربرخوردار شهر

وي با بيان اينكه دغدغه شهرداري اصفهان تمركز بر ارائه خدمات در مناطق كمتربرخوردار شهر است، گفت: در حال حاضر پروژه هاي بزرگ شهرداري اصفهان در مناطق كمتر برخوردار شهر در حال اجرا است و اين سياست مي‌تواند عدالت را برقرار و توزيع عادلانه امكانات را در بر داشته باشد و به توسعه متوازن شهر كمك كند.

شهردار اصفهان خاطرنشان كرد: پروژه حلقه حفاظتي شهر، مترو و راه‌ها در مناطق 14، 10 و 15 شهر اصفهان در حال احداث است، گر چه اين پروژه ها در مركز شهر و در معرض ديد عموم قرار ندارد اما مهم انجام خدمت رساني به شهروندان است تا آينده شهر مسير درست را پيدا كند  و اتفاقات خوبي در شهر رقم بخورد.

وي خطاب به مدير منطقه 10 شهرداري اصفهان تاكيد كرد: كوچه هاي خيابان معراج بايد بازديد شود و تا دو هفته آينده گزارش اقدامات صورت گرفته ارائه شود تا مردم بدانند تصميماتي كه در برنامه راديويي "شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو" ابلاغ مي شود، چه نتايجي به همراه دارد.

نوروزي در ارتباط با سابقه كاربري يك قطعه زمين با كاربري آموزشي در منطقه هشت شهرداري اصفهان، گفت: كاربري اراضي در طرح تفصيلي تعيين مي‌شود كه هر زميني چه كاربري داشته باشد، در واقع مشاور بر اساس امكان‌سنجي و سرانه‌ها كاربري اراضي را در هر شهري تعيين مي‌ كند.

وي ادامه داد: ضوابط بازنگري طرح تفصيلي شهر اصفهان در سال 90 ابلاغ و در سال‌هاي 93 و 94 نقشه‌هاي آن ابلاغ شد كه در نقشه ها ارتفاع، كاربري مشخص مي شود.

برنامه جامع، برنامه‌ريزي فضايي

شهردار اصفهان با بيان اينكه در حال حاضر طرح برنامه جامع شهر اصفهان با رويكرد نوين درحال تهيه است كه با برنامه تفصيلي متفاوت است، اظهاركرد: در برنامه جامع سياست هاي كلان مطرح مي‌شود؛ به عنوان مثال اعلام مي‌شود كه توسعه شهر به چه سمت و سويي باشد، در شرق يا غرب اصفهان چه اتفاقاتي بيفتد، همچنين پروژه رينگ چهارم نيز در برنامه جامع ديده شده است.

وي افزود: بازه زماني برنامه جامع جديد براي 15 تا 25 سال آينده است، در حالي كه طرح جامع قبلي سال 67 يعني 31 سال پيش ابلاغ شده و با توجه به گذشت زمان طولاني بايد طرح جامع بازنگري شود.

نوروزي ادامه داد: طرح جامع شهر اصفهان با رويكرد جديد در حال تهيه است و به زودي بر اساس نظرسنجي‌هاي انجام شده و مشاركت مردم و نخبگان، دانشجويان، وكلا، پزشكان و بخش هاي مختلف فعال شهر را جلب كرديم تا بتوانيم در برنامه جامع كه برنامه‌ريزي فضايي دارد، مسائل مختلف را مورد توجه قرار دهيم.

وي تاكيد كرد: بايد ابعاد مختلف سياسي، اقتصادي، معيشتي، ترافيكي و فرهنگي در برنامه جامع شهر اصفهان مورد توجه واقع شده و مشاركت‌پذيري مردم در نظر گرفته شود؛ همپنين طرح‌هاي آموزشي نيز بايد مورد توجه قرار گيرد.

شهردار اصفهان با بيان اينكه در طرح‌هاي قبلي نگاه كالبدي وجود داشته است، گفت: نگاه كالبدي صرف نمي‌تواند راهگشاي مشكلات شهر باشد.

وي گفت: در خصوص اراضي كه در طرح تفصيلي كاربري آموزشي دارد، وقتي متولي آن آموزش و پرورش باشد، شهرداري نمي‌تواند بدون هماهنگي آموزش و پرورش زمين را از كاربري مورد نظر خارج كند، اما اگر كاربري زمين پاركينگ يا فضاي سبز باشد شهرداري مي‌تواند با نگاه استراتژيك تصميم‌گيرنده باشد.

نوروزي در ارتباط با سوال تفكيك 170 متر زمين در محدوده منطقه هشت شهرداري اصفهان، تصريح كرد: اگر مالك زمين با هر متراژ وسعت، با سند شش دانگ براي دريافت پروانه ساختماني به شهرداري مراجعه كند، مشكلي در صدور پروانه وجود ندارد، اما اگر زمين مشاع يا قولنامه‌اي باشد و پيرامون آن زمين‌هاي باير وجود داشته باشد، 170 متر نياز به تفكيك زمين اصلي و تعيين تكليف دارد.

وي گفت: اگر متراژ زمين 200 متر به بالا باشد و زمين هاي پيراموني آن شناسايي و با تعهد محضري تعارضات احتمالي آينده پيش بيني و تعيين تكليف شود، مسأله تعيين تكليف زمين قابل حل خواهد بود.

افزايش 10 درصدي تعداد سرويس‌هاي بهداشتي شهر

شهردار اصفهان در ارتباط با وضعيت نامناسب نظافت و بهداشت سرويس هاي بهداشتي سطح شهر، تاكيد كرد: علت اين مساله اين است كه قبلا پيمانكاران فضاي سبز علاوه بر كار فضاي سبز، نگهداري و نظافت سرويس‌هاي بهداشتي را نيز انجام مي‌دادند، اما  از ابتداي آبان‌ماه سال جاري اين كار را به پيمانكار جداگانه ديگري واگذار كرديم تا كيفيت نظافت سرويس‌هاي بهداشتي بهبود پيدا كند زيرا اين محل‌ها بيشتر مورد استفاده گردشگران و شهرونداني كه براي اوقات فراغت به فضاهاي عمومي شهر مراجعه مي‌كنند، قرار مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه از گذشته هاي دور تاكنون 237 نقطه با 2400 چشمه سرويس‌هاي بهداشتي در شهر وجود داشته است، افزود: با توجه به اهميت موضوع و اينكه اصفهان شهر گردشگرپذير است، امسال 10 درصد تعداد سرويس‌هاي بهداشتي شهر را افزايش داده و تا پايان سال 250 چشمه سرويس بهداشتي در شهر اضافه خواهد شد.

نوروزي از نصب سرويس‌هاي بهداشتي داراي قابليت جابجا شدن(پرتابل) در 20 نقطه شهر خبر داد و گفت: شهرداري اصفهان در صدد خريداري كانكس‌هاي دو چشمه‌اي سرويس‌هاي بهداشتي است و هر كدام از آنها 160 ميليون تومان هزينه دارد تا در محل‌هايي مانند  پل فردوسي نصب شود.

وي افزود: براي ميدان امام(ره) قراردادي تنظيم شده تا با هزينه 500 ميليون توماني سرويس‌هاي بهداشتي داراي قابليت جابجا شدن را راه‌اندازي كنيم.

شهردار اصفهان با بيان اينكه تعداد 80 نقطه مساجد بر خيابان واقع شده و سرويس هاي بهداشتي دارد كه نبايد تنها هنگام نمازهاي صبح، ظهر و شب باز باشد، تاكيد كرد: سرويس‌هاي بهداشتي مساجد بايد در همه ساعات مورد استفاده شهروندان قرار گيرد.

در ساختمان سرويس هاي بهداشتي خيابان محمد طاهر واقع در منطقه 14 شهرداري اصفهان كه در مجاروت چند سالن ورزشي قرار گرفته، نبايد بسته باشد زيرا اين اقدام منطقي نيست و بايد مدير منطقه 14 شهرداري اصفهان موضوع را بررسي كند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات