جلوگیری از برداشت حدود ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در شهریار

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد پنج حلقه چاه غیر مجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت غیرمجاز حدود ۱۹۸ هزار متر مکعب آب از آبخوان های منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، " غلامعی بیدختی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی پنج حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق ۲۴۵ متر و با دبی ۱۰ لیتر بر ثانیه مسدود شد .
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد .

مدیر امور منابع آب شهریار ادامه داد: همچنین با تلاش گروه گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار یک دستگاه حفاری غیر مجاز با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری کلانتری محل مربوطه در حین حفاری توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

بیدختی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند .
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات