رفع تصرف و لایروبی حدود ۵ هزار متر مربع از بستر رودخانه کن

مدیر امور منابع آب اسلامشهر از لایروبی حدود ۳۰۰۰ متر مربع و رفع تصرف حدود ۲۰۰۰ متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد رضا گیتی پژوه" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با عنایت به شروع بارش های پاییزه و  پیش بینی بارش های فرانرمال در هفته های آتی و هچنین افزایش دبی و سطح آب رودخانه کن طی بارش های کم سابقه اخیر لایروبی و رفع تصرف اراضی حریم و بستر رودخانه کن در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بر این اساس با تلاش کارشناسان این امور  لایروبی حدود ۳۰۰۰ متر مربع از مناطق مستعد و سیل خیز رودخانه کن و رفع تصرف حدود ۲۰۰۰ متر مربع از تصرفات غیر مجاز مجاور رودخانه  در غالب آب بند ، بند خاکی و نخاله ریزی انجام شد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر تاکید کرد: این اقدامات در راستای افزایش ضریب آبگذری جریان رودخانه و پیشگیری از بروز خسارات ناشی از وقوع سیلاب احتمالی صورت گرفته و این کار به صورت مداوم ادامه دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان این امور همه روزه حتی در ایام تعطیل در حال رصد و پایش رودخانه های حوزه عملکرد این امور بوده و نسبت به ابلاغ هشدار های لازم اقدام خواهند نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات