برگزاری شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خرامه

شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خرامه به ریاست فرماندار و با حضور دادستان ، رئیس منابع آب ، بخشدار مرکزی و اعضاء شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرهاد جهانخواه فرماندار شهرستان خرامه ضمن خیر مقدم به مدعوین و تشکر از اعضای شورا و اشاره به اهمیت حفاظت از منابع آبی و حفظ و حراست از این منابع ابراز داشت: با توجه به شرایط حاکم بر شهرستان و خشکسالی های اخیر و از بین رفتن منابع آبی شهرستان باید با مدیریت صحیح و حفظ و حراست از سفره های طبیعی در جهت نگهداری و جلوگیری از بین رفتن منابع آب نهایت تلاش و همکاری را با اداره منابع آب داشته باشیم .

جهانخواه ضمن شنیدن صحبت ها و اولویت های محمد جواد مقیم رئیس منابع آب و دیگر اعضاء به لایه روبی رودخانه کر اشاره نمود و اظهار داشت با توجه به پیش رو بودن رها سازی آب جهت خاک آب کشاورزان برای کشت پاییزه و نیاز مبرم و ضروری جهت تسهیل در جریان آب، لایه روبی رودخانه کر یکی از ملزومات می باشد.

وی افزود با مساعدتی که مسئولین استانی جهت لایه روبی رودخانه داشتند از متولیان ذیربط خواستار تسریع در عملیات اجرایی پروژه و لایه روبی جهت آمادگی لازم برای رها سازی آب هستیم .

فرماندار شهرستان خرامه درمورد حقآبه دریاچه بختگان و تالاب های سطح شهرستان نیز  گفت : با تعامل و همکاری که جهت احقاق حقآبه دریاچه بختگان انجام شد کمک شایانی به جلوگیری از شیوع ریزگرد و پیشروی شوری آب به سفره های زیر زمینی و منابع آبی صورت گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای فارس

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای فارس

    شركت آب منطقه‌ای فارس یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات