تسریع در تبادل اطلاعات بین ارگانهای ذیربط در استان به جهت حفاظت...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه ، جلسه ای با محوریت شناسائی منابع آلاینده زیست محیطی و منابع آبی استان با حضور نمایندگان و کارشناسان ادارات و سازمان های حفاظت محیط زیست ، جهاد کشاورزی ، آبفای شهری و روستائی ، دانشگاه علوم پزشکی ، دام پزشکی ، اداره صمت و مشاور طرح به میزبانی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه در محل سالن جلسات شرکت برگزار گردید . در ابتداء این جلسه الفتی مدیر حفاظت کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای گفت : متاسفانه آلودگی آب یکی از مشکلات و چالش های مهم دنیا و ایران است و آب های سطحی و زیر زمینی هر دو در معرض آلاینده های مختلف قرار دارند

الفتی افزود با توجه به ماهیت ، منشا ورود آلاینده ها ، تقسیم بندی های مختلفی در نظر گرفته شده است. آلاینده های آب از نظر ماهیت به سه گروه مواد آلی ، مواد معدنی و عوامل فیزیکی تقسیم می شوند. عمده آلاینده های آب عبارتند از  انواع فاضلاب های انسانی و صنعتی ( مواد شوینده، پساب صنایع غذایی، حشره کش ها و علف کش ها، مواد نفتی، شاخ وبرگ گیاهان و درختان و مواد آلی فرار )  آلاینده های معدنی اصلی آب شامل اسیدیته ناشی از پساب صنایع، آمونیاک، کودهای شیمیایی، فلزات سنگین و نمک می باشند. آلاینده های معدنی موجب کدورت آب شده و در برخی موارد نیز به صورت ذرات معلق در آب قابل مشاهده هستند ، الفتی با اشاره به اینکه وجود آلاینده ها  علاوه بر تاثیر مخرب و منفی بر کیفیت منابع آبی به ویژه آب شرب ، اثر نامطلوب بر منابع طبیعی و پیکره های آبی دارند، افزود با محدود کردن منشاء آلاینده های آب می توان تا حد زیادی به بهبود کیفیت منابع آبی کمک نمود. وی  همچنین اشاره داشت  شرکت آب منطقه ای متولی و تامین کننده آب در بخش های شرب ، صنعت و کشاورزی میباشد و به جهت تامین کیفی و کمی آب تمام مساعی خود را در این زمینه و تحقق آن بکار خواهد گرفت .

در ادامه این نشست هر یک از کارشناسان دستگاههای ذیربط ضمن ارائه توضیحات و بیان نقطه نظرات کارشناسی بر لزوم پیگیری وظائف تعیین شده و همکاری همه جانبه به منظور حفاظت کیفی منابع آبی تاکید و آن را امری بسیار ضروری دانستند ، همچنین در پایان این جلسه مصوب شد کلیه سازمان های شرکت کننده نسبت به ارسال اطلاعات مورد نیاز ظرف مدت یک هفته به شرکت آب منطقه ای کرمانشاه که متولی اجرای پروژه طراحی و مطالعه شبکه پایش کیفی منابع آب و شناسائی آلاینده های آن میباشد اقدام نمایند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات