بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران با حضور رئیس جمهور افتتاح شد

بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران با حضور رئیس جمهور افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، در پنجمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و همزمان با سفر رئیس جمهور به استان کرمان،‌ بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران با راندمان 49.5 درصد افتتاح شد.
با بهره‌برداری از بخش بخار نیروگاه گهران که 140 میلیون یورو اعتبار برای احداث آن هزینه شده است، ‌ظرفیت این نیروگاه به 492 مگاوات افزایش یافت.
احداث بخش بخار نیروگاه گهران با تلاش 700 نفر از کارکنان بومی منطقه طی 12 ماه صورت گرفته است که رکوردی بی‌نظیر در زمینه ساخت بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی محسوب می‌شود.
این نیروگاه زمینه اشتغال‌زایی 60 نفر به‌طور مستقیم و 100 نفر به‌صورت غیرمستقیم در سیرجان کرمان را فراهم کرده است. بخش گاز این نیروگاه نیز به ظرفیت 332 مگاوات و 34 درصد راندمان توسط رضا اردکانیان در سال 1396 افتتاح شده است.
در دولت دوازدهم و در سال 1398،‌ این سومین نیروگاهی است که توسط رئیس جمهور شخصا افتتاح می‌شود که نشان از اهمیت نیروگاه‌های حرارتی در دولت تدبیر و امید دارد.
شایان ذکر است، هزینه ساخت این نیروگاه بالغ بر 280 میلیون یورو تماما توسط شرکت سرمایه‌گذاری شرکت گهر انرژی سیرجان تأمین شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات