تعامل سازمان‌های «بازآفرینی» و «اجتماعی، فرهنگی»  ...

تعامل سازمان‌های «بازآفرینی» و «اجتماعی، فرهنگی» ...

تعامل سازمان‌های «بازآفرینی» و «اجتماعی، فرهنگی» باید تنگاتنگ باشد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در گفتگویی با اشاره اهمیت انجام اقدامات فرهنگی در فرآیندهای بازآفرینی، اظهارکرد: مقوله بازآفرینی از نگاه صاحب‌نظران پیش از اینکه یک فعالیت عمرانی، اقتصادی و نوسازی باشد، مسئله‌ای اجتماعی است و اگر در رویکردهای بازآفرینی به مسائل فرهنگی و اجتماعی توجه نشود، توفیق آنچنانی نصیب ما نخواهد شد.

نوروزی با تاکید بر اینکه مردم در بازآفرینی نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: نکته کلیدی برای حضور پررنگ مردم، آگاهی آنها نسبت به نقش و توانمندی‌های خود برای تغییر شرایط محل سکونتشان، انجام کار فرهنگی و اجتماعی در محلات هدف بازآفرینی است؛ با ایجاد حس تعلق خاطر شهروندی در این محلات و عزم آنان بر تغییر وضعیت میتوان هر اقدام غیرممکنی را ممکن کرد.

وی در ادامه گفت: برخی از بافت های محلات بازآفرینی منسجم و دارای هویت نیستند و احساس تعلق ساکنین اندک است ولی درصورتیکه شهروندان به ایفای نقش بپردازند و احساس هویت کنند، خود برای بهبود محیط زندگی ایفای نقش خواهند کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس با تاکید بر لزوم ایجاد تعاملی تنگاتنگ بین سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و سازمان بازآفرینی، افزود: حوزه فرهنگی باید یکی از پشتیبان‌های اصلی بازآفرینی باشد.

نوروزی خاطرنشان کرد: در مصوباتی که برای شوراهای اجتماعی محلات و سازمان بازآفرینی داشتیم، تاکید شده از موازی‌کاری پرهیز شود و در محلاتی که دفاتر تسهیلگری مستقر شده‌اند، سازمان اجتماعی و فرهنگی و سازمان بازآفرینی باید از طریق تسهیلگران به ایفای نقش بپردازند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات