راهکارهای پیشنهادی توزیع طرح اقدام ملی در اداره کل راه و شهرسازی استان تهران بررسی شد

راهکارهای پیشنهادی توزیع طرح اقدام ملی در اداره کل راه و شهرسازی استان تهران بررسی شد

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران، دکتر رضا نگهبان مدیرکل در یک جلسه 6 ساعته با مدیران حوزه مسکن و بازآفرینی و 6 منطقه شهرستانی استان تهران برنامه ابلاغی 61 هزار و 937 واحد در استان تهران اعلام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن و رضایت مردم گفت: بازشماری سریع املاک و تک برگی شدن اسناد در اولویت وظایف حوزه املاک و حقوقی و ادارات 6 منطقه شهرستانی است و این پیش زمینه و اساس معوض زمین در طرح اقدام ملی تولید مسکن است.

وی با بیان اینکه 25 درصد برنامه اقدام ملی در کشور مرتبط با استان تهران است ، گفت: تمام مناطق استان تهران موظف به ارائه پیشنهادات در حوزه زمین برای پروژه های اقدام ملی هستند که طی همین جلسه انجام شده است و بررسی مغایرتها و سایر امور پیگیری جزء وظایف شهرستانها است که جزء اصلی ترین تکالیف اصلی روسای حوزه مسکن و ادارات شهرستانی است.

وی در ادامه تصریح کرد : وظیفه استان تهران تولید مسکن مشارکتی به میزان 2950 واحد مسکونی ،تامین زمین برای اقشار ویژه به میزان 1000 واحد، تکمیل واحدهای نیمه تمام خریداری شده و نیمه تمام در قالب مشارکت به میزان 1987 واحد، واگذاری در قالب سایر تفاهم نامه ها به تعداد 5000 واحد است.

نگهبان افزود: استفاده از ظرفیت های بانکی به میزان 47000 واحد تسهیلات و سایر موارد پیشنهادی این اداره کل 4000 واحد است که در مجموع 61 هزار و 937 واحد در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: شهروندان استان تهران که مشمول 4 مورد شرایط احراز متقاضیان جهت بهره مندی از تسهیلات طرح اقدام ملی تولید مسکن هستند، می توانند از زمان باز شدن سایت مذکور نسبت به بارگذاری مدارک اقدام نمایند و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران به جد پی گیر این امر به عنوان یکی از مهمترین اولویت های وزارت راه وشهرسازی می باشد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات