ورود دوچرخه هوشمند از ۲۸ آبان به شیراز/اشتراک ۲۰ هزار تومانی برای شیرازی‌ها

ورود دوچرخه هوشمند از ۲۸ آبان به شیراز/اشتراک ۲۰ هزار تومانی برای شیرازی‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مجتبی زوربخش سه شنبه ۲۱ آبان در یک کنفرانس خبری، به تشریح روند اجرایی شدن طرح دوچرخه هوشمند در شیراز پرداخت و گفت: این طرح ۵ ساله است و در گام اول با ۲۰۰ دستگاه دوچرخه و ۲۶ ایستگاه ثابت کار اجرایی خواهد شد.
زوربخش با بیان اینکه تعداد دوچرخه‌ها در پایان سال ۹۸ به ۲ هزار دستگاه افزایش می‌یابد، گفت: تعداد دوچرخه‌ها در پایان دوره ۵ ساله به ۱۰ هزار دستگاه و تعداد ایستگاه‌های ثابت به ۲۵۷ ایستگاه افزایش خواهد یافت.
معاون شهرداری شیراز با اشاره به اینکه جزئیات این طرح به لحاظ حجم سرمایه‌گذاری و شیوه دقیق اجرا در زمان رونمایی رسانه‌ای می‌شود، گفت: در روش‌های قبلی مبدا و مقصد دوچرخه، ایستگاه‌های ثابت بود و محدودیت‌هایی در محدوده و زمان تردد وجود داشت اما در این روش، کاربر محدودیتی در مبدا و مقصد و زمان استفاده نخواهد داشت.
زوربخش با بیان اینکه ایستگاه‌های پیش‌بینی شده برای دوچرخه‌های هوشمند ۲۴ ساعته فعال است، گفت: شهروندان برای ثبت نام در این طرح از روز ۲۸ آبان و از طریق اپلیکیشن بیدود، می توانند اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه هزینه ثبت نام و بیمه این طرح در تهران با وجود محدودیت استفاده از دوچرخه در سطح سه منطقه، ۱۵۹ هزار تومان است، گفت: با هدف تشویق شهروندان شیرازی و براساس مصوبه شورا، سوبسید مناسبی در نظر گرفته شده است به طوریکه شیرازی‌ها با پرداخت ۲۰ هزار تومان می‌توانند کد کاربری دوچرخه را دریافت کنند.
معاون شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: شهروندان شیرازی باید برای ثبت‌نام و دریافت کد کاربری تا روز ۲۸ آبان و رونمایی رسمی از طرح، صبر کنند تا بتوانند از سوبسید پیش بینی شده بهره مند شوند.
زوربخش از در نظر گرفتن تخفیف‌هایی برای گروه‌های خاص از بهره‌برداران خبر داد و اطلاع رسانی در این مورد را به آینده موکول کرد و گفت: اضافه شدن اسکوتر و دوچرخه‌های برقی هم در دستور کار قراردارد و اگر دوچرخه هوشمند با استقبال خوبی مواجه شود، این سیستم‌ها نیز اضافه خواهد شد.
معاون شهرداری شیراز همچنین یادآور شد که نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرهای کشور هفته آینده به مدت دو روز در محل هتل هما و با هدف هم اندیشی و بررسی اقدامات مصوب و اجرایی شده، برگزار می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات