ثبت نام 4400 نفر خانوار در طرح اقدام ملی مسکن استان قم

ثبت نام 4400 نفر خانوار در طرح اقدام ملی مسکن استان قم

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری در پنجمین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: طرح اقدام ملی تولید مسکن با هدف خانه دار کردن دهک های سه تا هفت، سیاست گذاری و طرح ریزی شده است که در روزهای اخیر اجرا و ثبت نام آن کلید خورده است .

وی افزود: استان قم به همراه استان های خراسان شمالی، جنوبی و سیستان و بلوچستان به عنوان اولین گروه، براساس اعلام قبلی از روز سه شنبه ثبت نام خود را آغاز نموده اند که ظرفیت استان قم در کمتر از یک ساعت تکمیل گردید .

صبوری توضیح داد: ۴۴۰۰ نفر در این سامانه ثبت نام و کد رهگیری دریافت کرده اند که بعد از پایش و راستی آزمایی اطلاعات نفرات، مرحله دوم ثبت نام برای تکمیل ظرفیت و جبران ریزش نفرات، به زودی و از طریق سامانه صورت می پذیرد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ابراز داشت: سهم استان قم در طرح جامع استان ها حدود ۱۳ هزار واحد مسکونی است .

وی افزود: از این تعداد، ۲۵۰۰ واحد در بافت فرسوده و ناکارآمد و ۱۰۵۰۰ واحد در اراضی ملی احداث و تولید خواهد شد .

صبوری تصریح نمود: برای این ۱۳ هزار واحد مسکونی سیاست گذاری و برنامه ریزی شده است و در دست اقدام خواهد بود .

رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی، تشکیل کمیته های تخصصی ذیل این شورا ابلاغ شده است و در این راستا ادارات عضو، پیشنهادهای خود را به دبیرخانه ارسال نمایند .

به گفته صبوری، هدف از تشکیل این کمیته ها، بررسی دقیق و کارشناسانه امور و حل مشکلات و معضلات حوزه راه، مسکن و شهرسازی و پیشرانی پروژه های عمرانی استان در این حوزه ها است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان گفت: نتایج جلسات کمیته ها برای تصمیم گیری در جلسات شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان مطرح می شود‌ .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات