سامانه هشدار سریع زلزله در سدهای خراسان شمالی اجرایی شد

سرپرست گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: در راستای اجرایی شدن مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، سامانه هشدار سریع زلزله در سدهای مخزنی استان در نیمه نخست سال جاری اجرایی شد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، یاسر زاهدی توضیح داد: این سامانه در زمان وقوع زلزله اطلاعات فاصله کانونی زلزله تا بدنه سد و خسارات احتمالی به بدنه و تاسیسات آن را در زمان کوتاهی در اختیار مدیران قرارمی دهد.

او در مورد فعالیتهای مدیریت بحران در این شرکت افزود: مدیریت آب سدهای استان در زمان وقوع سیلاب بهاری 98 ، اجرای مانور سریع تخلیه سیلاب و بازگشایی دریچه سدها، بازرسی از سازه ها و تاسیسات آبی استان و بررسی سیستم تامین برق اضطرای از مهمترین اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست سال جاری حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل این شرکت است.

وی گفت: اجرای طرح حفاظت هوشمند از سدهای استان، برگزاری همایش مشترک با سازمان نظام مهندسی با موضوع زلزله و سیلاب، پیگیری تامین اعتبارات مورد نیاز جبران خسارت سیلاب انتهای سال گذشته و ابتدای سال جاری به میزان 150 میلیارد ریال و همچنین برگزاری 10 نشست کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و 3  نشست کارگروه استانی سیل و طغیان رودخانه از دیگر فعالتهای این مدیریت در سال جاری تاکنون بوده است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای خراسان شمالی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای خراسان شمالی

    شركت آب منطقه‌ای خراسان شمالی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات