سدهای آذربایجان غربی بیش از 913 میلیون مترمکعب آب دارند

مهندس کیومرث دانشجو مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی از افزایش 3 درصدی آب مخازن سدهای استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی به نقل ازخبرگزاری ایسنا، مهندس دانشجو با بیان اینکه  طبق گزارش 20 آبان سال جاری حجم فعلی آب مخازن سدهای استان 913.5 میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: این میزان در مدت مشابه سال گذشته 889.5 میلیون مترمکعب بوده است که رشد 3 درصدی را نشان می دهد .

وی بااشاره به اینکه بیشترین حجم آب در بین سدهای استان مربوط به بوکان است، اظهار کرد: حجم آب فعلی سد بوکان 264 میلیون مترمکعب است که این سد در مدت مشابه سال گذشته 232 میلیون مترمکعب آب داشت .

دانشجو ادامه داد: سد شهرچای ارومیه با 175 میلیون مترمکعب آب و آغ چای چایپاره  با 165 میلیون مترمکعب دومین و سومین سد پرآب استان طی سالجاری تاکنون هستند .

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لایروبی انهار و رودخانه های استان و نقش تاثیرگذار آن بر کاهش بحران سیل و طغیان در فصول بارندگی افزود: تنها ۴۰ درصد از رودخانه های استان لایروبی و بیش از ۳۰ کیلومتر آن نیز تا پایان سال لایروبی خواهد شد.

وی افزود: ۱۰۰۰ کیلومتر از رودخانه های استان نیاز به لایروبی دارد که از این میزان ۱۴۰ کیلومتر در مسیرهای بحرانی هستند.

مهندس دانشجو با بیان اینکه در طول ۲ سال گذشته ۲ هزار ۶۹۰ حلقه چاه آب غیر مجاز در استان مسدود شده است افزود: طی این مدت 18 دستگاه حفاری غیر مجاز نیز جمع آوری و توقیف گردیده است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات