با حضور وزیر نیرو جلسه ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو در شرکت...

روز جمعه 24 آبان ماه با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو و مهندس حاج رسولی ها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران جلسه ستاد فرماندهی مدیریت سیلاب برای بررسی و اتخاذ تمهیدات لازم برای مدیریت سیلاب در هفته پیش رو در استان های گیلان و مازندران در جبهه شمالی ، بوشهر ،کهگیلویه و بویر احمد و بخش هایی از فارس ، چهار محال و بختیاری، خوزستان، در جبهه جنوبی در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

پس از این جلسه وزیر نیرو در گفت و گوی زنده با بخش خبری ساعت 14 سیمای جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه از امروز با وقوع سامانه‌های بارشی‌ جدیدی مواجه هستیم، گفت: بارش‌های یاد شده اثر مستقیمی بر ورودی سیلاب به سدها و رودخانه‌های مناطق شمالی و جنوبی کشور خواهد داشت؛ از این رو تمامی تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو در آماده باش کامل هستند.

رضا اردکانیان  با اشاره به اینکه از امروز با وقوع سامانه‌های بارشی‌ جدیدی مواجه هستیم، گفت: این سامانه موجب خواهد شد تا به طور خاص هموطنان گیلانی حداقل تا پنج روز آینده شاهد بارندگی مداوم در این مناطق باشند.
وی افزود: ورود سامانه یاد شده موجب خواهد شد که استان گیلان تقریبا 15 درصد بارش سالیانه خود را که حدود 150 میلی‌متر است در طی چند روز آینده دریافت کنند. در سایر مناطق نوار شمالی کشور نیز مانند غرب مازندران این رقم به 100 میلی‌متر و در شرق استان به حدود 50 میلی‌متر خواهد رسید.
وزیر نیرو ادامه داد: در استان‌های جنوبی کشور مانند بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، بخش‌های از فارس و جنوب خوزستان نیز این رقم جمعا به 50 میلیمتر خواهد رسید.

کدام سدها و رودخانه‌ها تحت تاثیر سامانه بارشی جدید قرار خواهند گرفت؟
اردکانیان اثر مستقیم بارش‌های یاد شده را در ورودی سیلاب به سدهای کشور دانست و افزود: سدهای شهر بیجار گیلان، میجران مازندران، کوثر کهگیلویه و بویراحمد، رئیس‌علی دلواری بوشهر و مارون خوزستان از جمله سدهای هستند که بر اثر وقوع بارش‌های چند روز آینده تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.
وی با تاکید بر اینکه رودخانه‌های همانند ماسوله، پسیخان و مرغک استان گیلان نیز سیلابی خواهند شد، ادامه داد: درتلاشیم به گونه‌ای عمل کنیم که بارش‌ها و سیلاب‌های رخ داده در کشور تنها منفعت به همراه داشته باشد و موجب بروز خسارت نشود؛ از این رو آماده باش کامل به تمامی تیم‌‌های عملیاتی در استان‌های درگیر داده شده است.
وزیر نیرو افزود: همچنین اطلاع‌رسانی مناسب به مجاوران رودخانه‌ها و پیمانکاران فعال در موضوع مهندسی و لایروبی رودخانه به منظور رعایت ضوابط ایمنی نیز صورت گرفته است.
اردکانیان با اشاره به اینکه امروز جلسه ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو تشکیل شده است، ادامه داد: با وجود اینکه تمامی شرایط تحت کنترل است، منتها مردم به ویژه در این استان‌ها به اخطارها و هشدارهای اعلام شده توجه جدی کنند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

منبع خبر

شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

    نظرات