به بهانه هفته کتاب؛ 30هزار جلد کتاب رایگان توسط کتابخانه ملی ایران به پایتخت نشینان اهدا می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رضا شهرابی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه «هفته کتاب» از برنامه های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مناسبت گرامیداشت این رویداد فرهنگی و در راستای رشد و گسترش فرهنگ کتابخوانی خبر داد.

مدیرکل اطلاع رسانی کتابخانه ملی ایران افزود: به مناسبت هفته کتاب و در جهت رشد و گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و در ادامه برنامه سال های گذشته، امسال نیز تبادل کتاب میان اعضا و پرسنل سازمان اسناد و کتابخانه ملی برقرار خواهد بود.

وی تصریح کرد: این طرح از 23 تا 30 آبان ماه اجرا می شود و اعضای کتابخانه ملی می توانند با حضور در محوطه آبنمای کتابخانه ملی کتاب های خوانده شده و مازاد خود را میان یکدیگر رد و بدل کنند.

شهرابی همچنین از همکاری میان این سازمان با شهرداری تهران برای تبادل کتاب خبر داد و گفت: امسال با هماهنگی انجام شده با شهرداری تهران برنامه تبادل کتاب علاوه بر کتابخانه ملی در سطح شهر تهران برگزار می شود.

وی تصریح کرد: مقرر شده است در 10 ایستگاه مترو ،22 میدان پرتردد شهر تهران و 10 فرهنگسرا، ایستگاه های تبادل کتاب برقرار شود تا همشهریان تهرانی بتوانند کتاب های خوانده شده خود را در قالب طرح «کتاب برای همه» به این مراکز تحویل داده و در مقابل از کتاب های اهدا شده دیگران استفاده کنند.

مدیرکل اطلاع رسانی کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه این طرح نیز از 24 الی 30 آبانماه اجرا می شود، از اهدای 30هزار نسخه کتاب از سوی کتابخانه ملی ایران برای پیشبرد هرچه بهتر این طرح سخن به میان‌آورد.

وی در این باره افزود: برای حمایت از این برنامه 30 هزار نسخه کتاب از طرف کتابخانه ملی و در راستای " هبه کتاب " در اختیار این مراکز قرار داده شده است تا همشهریان از کتاب های اهدایی کتابخانه ملی نیز استفاده کنند.

شهرابی یادآور شد: بر همین اساس تعداد 24 نماینده از مناطق 22 گانه شهرداری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری و مترو در روزهای 14و 18و 19 آبان ماه برای دریافت منابع اهدایی به گروه مبادله و اهدای کتابخانه ملی ایران مراجعه و در مجموع 30هزار کتاب و 708 پوستر انتخاب و دریافت کردند.

وی با بیان اینکه این تعداد کتاب به صورت رایگان در اختیار شهروندان تهرانی قرار می گیرد، افزود: کتاب های درنظر گرفته غالباً عمومی بوده تا از قابلیت بهره مندی برای عموم شهروندان برخوردار باشد.

شهرابی اضافه کرد: این برنامه با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و شهرداری تهران به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن اجرا می شود.

مدیرکل اطلاع رسانی کتابخانه ملی ایران همچنین به اجرای رویداد فرهنگی«پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور» به همت کتابخانه ملی ایران به عنوان دیگر طرح این سازمان همزمان با آغاز هفته کتاب اشاره کرد.

وی گفت: طرح ملی تجمیع کتب مازاد و ارسال به کتابخانه‌های مناطق محروم کشور تحت عنوان«پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور» با شعار"با کتاب میشه ..." به همت کتابخانه ملی ایران و با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و تعدادی از سازمان های دولتی و انجمن های مردم نهاد و گروه‌های جهادی مرتبط آغاز شد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت مدیریت شبکه برق ایران

  منبع خبر

  شرکت مدیریت شبکه برق ایران

  شرکت مدیریت شبکه برق ایران

  شرکت مدیریت شبکه برق ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات