نتقاد از تخریب گسترده ساختمان ها در حوادث طبیعی

نتقاد از تخریب گسترده ساختمان ها در حوادث طبیعی


انتقاد از تخریب گسترده ساختمان ها در حوادث طبیعی

به مناسبت سالروز زلزله کرمانشاه ، یک نشست تخصصی ازسوی سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان، در ابتدای این نشست ،رئیس سازمان با اشاره به اینکه تاکنون هزینه‌های زیادی برای یادگیری داده ایم گفت: حوادث طبیعی از آن جهت ارزشمند هستند که موارد جدیدی یاد بگیریم و بر پایه آن از جان هم وطنانمان محافظت کنیم.
مهدی سالاری افزود: هر حادثه ای که منجر به تخریب ساختمان می‌شود برای جامعه مهندسین تبعات منفی دارد و اعتماد مردم به آنان کم شود از اینرو بایستی از باورهایی که طی سالیان گذشته به وجود آمده به عنوان سرمایه اجتماعی به درستی محافظت کنیم.
سالاری با انتقاد از خرابی‌های گسترده بر اثر حوادث طبیعی در کشورمان گفت :با تنوع دستگاه های متولی و انبوه تجربه ها و منابع انسانی شایسته نیست این حجم از تخریب ساختمان ها را شاهد باشیم .
در ادامه، دبیر گروه تخصصی عمران شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به تشریح ابعادخسارت وارده به ساختمانهای مختلف و علل آنها در زلزله سال ۹۶ در کرمانشاه پرداخت .
کامبیز نرماشیری ضمن معرفی منطقه زلزله زده و پیشینه لرزه خیزی آن ، از عمده دلایل آسیب ساختمانها را عدم استفاده از مصالح استاندارد ،به کارگیری افراد فاقد صلاحیت در ساخت و ساز ها ، عدم استفاده مناسب از خدمات مهندسان طراح ،ناظر و مجری ذیصلاح و رعایت ننمودن ضوابط، آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان ذکر کرد.
در ادامه این نشست ، با تشکیل پنل تخصصی، اساتید مدعو در رشته های عمران، معماری، زمین شناسی و زلزله از جایگاه تخصصی خود ، دلایل وقوع و آسیب های ناشی از زلزله را برای حاضرین تبیین نمودند.

اضافه می‌شود یک نمایشگاه عکس از مناطق زلزله زده نیز با عنوان "نیاموخته های فرو ریخته" به مدت ۳ روز در محل برگزاری این همایش تخصصی، برای استفاده علاقه مندان و عموم مردم به ویژه دانش آموزان دایر بود.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات