فقط ۳۸ قرارداد راه روستایی توسط راه و شهرسازی استان در دست اجرا است / مطالعه 337 کیلومتر بزرگراه در ...

فقط ۳۸ قرارداد راه روستایی توسط راه و شهرسازی استان در دست اجرا است / مطالعه 337 کیلومتر بزرگراه در ...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازي استان اردبيل، علی یوسف‌زاده معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار داشت: طبق مصوبه هیئت وزیران ، انتقال عملیات احداث راه‌های فرعی و روستایی به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تا عید 99 بطور کامل عملیاتی شده و پرسنل مرتبط با حوزه نظارت بر ساخت راه روستایی این اداره کل نیز به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ملحق خواهند شد .

وی گفت: هم اکنون 38 پروژه نیمه تمام احداث راه‌های فرعی و روستایی توسط این اداره کل در حال اجراست که اتمام قرارداد  پروژه های مذکور در دستور کار است و مگر در شرایط خاص پروژه جدیدی توسط این اداره کل آغاز نخواهد شد.

یوسف زاده گفت: 33 کیلومتر راه روستایی در سطح شهرستان‌های استان اردبیل با هزینه کرد 21 میلیارد تومان نیز آماده بهره‌برداری است و در سفر رئیس جمهور به استان به بهره برداری خواهد رسید.

مطالعه احداث 337 کیلومتر راه در استان اردبیل

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل در تشریح حجم عملیات عمرانی راهسازی در سطح استان گفت: تا پایان سال ۹۷ ، 134 کیلومتر پروژه افتتاح شده بزرگراهی در سطح استان داریم در حالی که هم اکنون 213 کیلومتر پروژه در حال اجرا است.

وی ادامه داد: از طرفی 70 کیلومتر راه مطالعه شده و در حال واگذاری از طریق مناقصه است. در عین حال 337 کیلومتر احداث باند دوم نیز در دست مطالعه است.

یوسف زاده گفت: نیاز اردبیل احداث  754 کیلومتر بزرگراه است که مجموع پروژه‌های در دست احداث و مطالعه پاسخگوی نیازهای بزرگراهی استان خواهد بود.

وی افزود: در دو سال اخیر افزایش اعتبارات جذب شده  در پروژه‌های راه‌سازی استان اردبیل غیرقابل مقایسه با سال‌های ماقبل است که جا دارد از تلاش و زحمات مدیرکل راه و شهرسازی استان و حمایت های همه جانبه استاندار ، نمایندگان استان و مدیرکل سازمان برنامه بودجه استان تقدیر و تشکر بعمل آوریم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات