اختصاص ۵/ ۳ میلیارد تومان هزینه برای تجهیز ۴۷۰ مدرسه شهر تهران

اختصاص ۵/ ۳ میلیارد تومان هزینه برای تجهیز ۴۷۰ مدرسه شهر تهران

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران از اختصاص ۵/ ۳ میلیارد تومان هزینه برای تجهیز ۴۷۰ مدرسه  شهر تهران خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدعلی یزدیخواه در مراسم افتتاح طرح هجرت ۳ که امروز در هنرستان پسرانه آزادی فلسطین منطقه ۷ برگزار شد اظهار کرد: طرح هجرت ۳ شجره طیبه ای که رهبر معظم انقلاب اسلامی شش سال پیش دستور کاشت آن را دادند امسال بعد از گذشت شش سال تبدیل به یک درخت تنومند شده است.

وی افزود: نوآموزان سال اول شهر تهران در سال گذشته در طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی بدو ورود به دبستان شرکت کردند که در نتیجه مشخص شد ۵/۲۴ درصد نوآموزان تهرانی مبتلا به توده های شکمی (چاقی مفرط) بودند که این به دلیل زندگی ماشینی است که دانش آموزان ما در کلان شهر تهران با آن مواجه هستند.

یزدیخواه افزود: طرح هجرت ۳ برکات عظیمی در عرصه های مختلف دستگاه تعلیم و تربیت دارد که کمترین آن تحرک دانش آموزان است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۳۸۰ هزار نفر روز در این طرح شرکت کردند و غیر از شاداب سازی مدارس ۷۰۰ واحد آموزشی قبل از شهریور توسط دانش آموزان و با همکاری بسیج سازندگی بهسازی شد.

یزدیخواه اعتبار اختصاص یافته برای این طرح در سال گذشته را ۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: در شهر تهران ۴۷۰ مدرسه لازم التوجه وجود دارد که امسال به ۵/۳ میلیارد تومان هزینه برای تجهیز این مدارس اختصاص یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست های دولت مبنی بر هدفمندی یارانه ها، آموزش و پرورش شهر تهران نیز بهبود بهروری را در کارهای خود هدفگذاری کرده است.

وی افزود: یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز تهرانی به ۵۰۰ هزار نیکمت نیازمند هستند که اگر بخواهیم ۱۰۰ هزار نیمکت را نوسازی کنیم به اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان نیازمندیم اما با کمک دانش آموزان و طرح هجرت ۳ با کمترین هزینه می توانیم این نیمکت ها را بهسازی وبازسازی کنیم.

    نظرات