خدمات صنعت برق در پیاده سازی "طرح قبض سبز " قابل تقدیر است


استاندار مرکزی گفت: خدمات صنعت برق در پیاده سازی "طرح قبض سبز " قابل تقدیر است.

سید علی آقا زاده در جلسه شورای اداری استان مرکزی بابیان این مطلب افزود: ارسال الکترونیکی قبض باعث روان تر شدن ارائه خدمات خواهد شد.

وی خواستار رفع موانع موجود و همیاری دستگاه های اجرایی برای تسری در روند اجرای طرح قبض های الکترونیکی در استان شدوافزود:قبض های کاغذی علاوه بر مشکلات زیست محیطی که باعث قطع وسیع درختان می شود در بعضی مواقع ممکن است به موقع به دست مشترکان نرسد، با پیامکی شدن قبض ها می توان قبض را در همان لحظه دریافت و به صورت آنلاین پرداخت کرد، همچنین با این کار، مشکلات مراجعه به بانک و ایستادن در صف های طولانی نیز حذف و زمان کمتری از مشترک گرفته می شود .

وی بابیان اینکه حذف قبوض کاغذی یک از سیاست‌های دولت الکترونیک است،افزود: حفظ محیط زیست، جلوگیری از قطع درختان، صرفه جویی ارزی در زمینه کاغذ و ...  از مزایای این طرح است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی هم در این جلسه بیان کرد: طرح ملی حذف قبوض کاغذی برق در استان مرکزی با موفقیت اجرا شد.

مهندس محمد اله داد افزود:کاهش مصرف کاغذ و رعایت الزامات زیست‌محیطی از مهمترین اهداف حذف قبوض کاغذی است.

وی یادآوری کرد: مشترکان برای دریافت ریز جزئیات قبض خود می‌توانند به سایت شرکت توزیع برق استان  یا لینک ارسال شده همراه با صورتحساب و یا اپ های صنعت برق ،سرویس های پرداخت و اپ بانک ها مراجعه و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: سالانه 300 درخت تنومند برای تهیه قبوض کاغذی در استان قطع می‌شود که با حذف قبوض کاغذی بخشی از نگرانی های زیست‌محیطی افراد حل می‌شود.

مهندس اله‌داد بیان کرد: مستاجر یا مالکان جدید برای دریافت قبض برق الکترونیکی می‌توانند شماره شناسه 13رقمی قبض خود را به شماره 10005000121 ارسال کنند.

وی بیان کرد:بیش از 730 هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد که برق آنان از 16 هزار دستگاه ترانسفورماتور، 20 هزار کیلومتر شبکه تامین می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی

  شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی یک شرکت در شهر اراک می باشد

   نظرات