شفاف سازی عملکرد سازمان های شهرداری و منع دخالت شهرداری در تبلیغات انتخاباتی

شفاف سازی عملکرد سازمان های شهرداری و منع دخالت شهرداری در تبلیغات انتخاباتی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در این جلسه که از ساعت 15 روز شنبه دوم آذرماه 1398 با حضور آقایان شمشیربند، زلیکانی، یوسفی، آقامیری، عشوری، مدینه، نجاریان و نقیبی اعضای شورای اسلامی شهر ساری، محمدیان معاون اداری و مالی شهرداری و اصحاب رسانه برگزار شد، برخی از مهم ترین مباحث حوزه مدیریت شهری از جمله شفاف سازی عملکرد سازمان های تابعه شهرداری، منع دخالت شهرداری در تبلیغات انتخاباتی و تسریع در افتتاح پروژه های پل تا پل و بوستان بانوان مورد تأکید قرار گرفت.


علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری:
با توجه به افزایش قیمت بنزین، ساز و کار استفاده خودروهای شهرداری اصلاح شود

علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری در ابتدای این جلسه نطقی را به شرح زیر ایراد نمود:

بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام و خير مقدم خدمت همكاران گرامي ، نماينده محترم شهردار جناب آقاي محمديان ، ميهمانان عزيز و اصحاب محترم رسانه و با ياري خداوند بزرگ ، پنجاه و نهمين جلسه شوراي اسلامي شهر ساري در دوره پنجم را آغاز مي كنيم.

دستور كار جلسه امروز ابتدا نطق آقاي مهندس نقيبي سپس ارائه گزارش توسط دو تن از همكاران ؛ حاج آقاي آقاميري نماينده محترم شورا در شوراي شهرستان و عضو شورايعالي استانها و آقاي دكتر يوسفي نماينده محترم شورا در سازمان سيما ، منظر و فضاي سبز و همچنين طرح نامه ها و مصوبات كميسيون هاست اما قبل از اينكه به دستور جلسه بپردازيم اجازه مي خواهم نكاتي را به عرض برسانم.

در روزهاي اخير بدنبال اقدام دولت در جهت اصلاح قيمت بنزين كه اعتراضات مردمي را در نقاطي ازكشور در پي داشت ، دشمنان قسم خورده ملت و نظام اسلامي مجال پيدا كردند توسط عده اي اوباش ، اعتراض مسالمت آميز مردم فهيم و صبور ايران اسلامي را به صحنه خشونت و تخريب اموال عمومي تبديل نمايند. البته ما به عنوان نمايندگان مردم در شوراي اسلامي شهر ، دفاع از منافع مردم را وظيفه خود مي دانيم . آنچه مسلم است امروز شهروندان بلحاظ اقتصادي در شرايط سختي بسر مي برند . اين مردم كه در دفاع از كيان نظام اسلامي و صيانت از ارزشهاي انقلاب ، عزيزترين سرمايه هاي خويش را نثار كردند و در پشتيباني از نظام مقدس جمهوري اسلامي همواره در صحنه حاضرند و هرگز از تحريمها و تهديدهاي دشمنان بيمي به دل راه ندادند ، حق طبيعي آنان است كه مسئولان در جهت تامين رفاه و آسايش آنها بكوشند و در پاسخ دادن به خواسته هايشان از هرگونه اِهمال و كم كاري بپرهيزند بنابراين از همه دستگاههاي مسئول خصوصا دستگاههاي نظارتي ، انتظامي و امنيتي انتظار داريم با بكارگيري حداكثر توان و امكانات خود كمافي السابق با حساسيت و احساس مسئوليت در جهت تامين آرامش و آسودگيِ خاطر شهروندان بالاخص نسبت به كنترل بازار و جلوگيري از گراني اقدام كنند.

اگرچه پيگيري خواسته هاي بحق و اعتراض به آنچه كه مغاير با حقوق شهروندي مي باشد ، حق مردم است اما خشونت ورزي و تخريب اموال عمومي هيچ نسبتي با پيگيري حقوق و مطالبات ندارد بلكه يك كار ضد مردمي از سوي عده اي اغتشاشگر هست كه زندگي مردم را مختل مي كند. واقعيت اين است كه اغتشاشگران و كسانيكه مبادرت به تخريب اموال و آتش زدن اماكن عمومي نمودند ، آلت دست آمريكا و رژيم غاصب صهيونيستي و منافقين يا وابستگان خاندان منحوث پهلوي هستند كه خوشبختانه با هوشياري مردم در اهداف پليد خود ناكام ماندند . همه اينها كه به دروغ دَم از حقوق مردم ايران و حمايت از آنان ميزنند ، نه تنها بيشترين دشمني را در حق اين مردم روا داشتند بلكه دستشان به خون فرزندان اين ملت آغشته است و جهانيان بخوبي به اشك تمساح آنان پي بردند . ما نيز ضمن حمايت از مطالبات بحق مردم ، اقدامات شرارت بار اغتشاشگران و مقاصد شوم صحنه گردانان اين حوادث تاسف بار را محكوم مي كنيم و معتقديم بيانات راهگشاي رهبر فرزانه انقلاب بايد فصل الخطاب باشد . معظم له فرمودند تصميماتي كه سران قوا اتخاذ نمودند لازم الاجراست اما در عينحال تاكيد كردند مسئولان بايد بكوشند تا منافع تصميم ها و طرحها به مردم برسد و از فشارها كاسته شود و آرامش جامعه تامين گردد.

جا دارد ضمن قدرداني از بصيرت مردم و حضور هوشيارانه و مقتدرانه نيروهاي امنيتي و انتظامي در كنترل حوادث اخير ، به خانواده هاي معظم شهداي عزيز امنيت كه در راه تامين آسايش و آرامش مردم جان فدا كردند تسليت عرض نمائيم.

در روزهاي اخيراقشار مختلف مردم شريف ايران با حضور گسترده در صحنه ، انزجار خود را نسبت به اقدامات شنيع آشوبگران ابراز كردند چنانكه مردم شهيد پرور مازندران از جمله همشهريان عزيز ما در مركز استان نيز فردا يكشنبه سوم آذر در عمل به رهنمودهاي مقام معظم و معزز رهبري ، با شركت در يك راهپيمايي باشكوه ، پاسخ دندان شكني به اغتشاشگران و اربابان آنها خواهند داد و ما ضمن دعوت از شهروندان گرامي براي مشاركت در اين رويداد حماسي ، پيشاپيش از همت و پايداري هم استاني هاي عزيز تشكر مي كنيم.

در هفته بسيج بسر مي بريم ، اين هفته را به عموم مردم خصوصا بسيجيان جان بركف تبريك ميگوئيم. حضرت امام (ره) فرمودند بسيج لشكر مخلص خداست و ملت بزرگوار ايران در همه صحنه ها ، از دفاع مقدس و سازندگي كشور تا دفاع از ارزش ها و ايستادگي در برابر مطامع دشمنان ، عرصه پيشرفت هاي علمي و رونق توليدات داخلي و آباداني ، كمك به حادثه ديدگان در سوانح طبيعي و مشاركت در امور خيريه ، تفكر بسيجي خود را نشان داده اند و امروز در واقع همين تفكر بسيجي است كه كشور را محافظت مي كند.

شهرداران مناطق با تخلفات انتخاباتی کارکنان برخورد کنند

شمشیربند در ادامه جلسه در تذکری به شهردار ساری گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین، باید ساز وکار جدیدی برای استفاده از خودروهای شهرداری پیش بینی و اجرا شود. متأسفانه شاهد این هستیم که در ساعات غیر اداری ماشین های شهرداری در سازمان پارک نیستند. باید ترتیبی اتخاذ شود تا هیچ خودرویی از مجموعه شهرداری بدون برگه ماموریت نتواند در سطح شهر تردد کند.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری تذکر دوم خود به شهردار را مرتبط با انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و اذعان داشت: موعد نام نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس نزدیک است. همانطور که قبلاً هم مشاهده شده، کارمند شهرداری در ساعت اداری بر سرکار حاضر نیست و به همراه کاندیدا در مناطق شهرداری حاضر می شود و به معرفی فرد مورد نظر به همکارانش می پردازد که این کار خلاف قوانین است. از شهردار می خواهم که دراین زمینه تذکر لازم را به شهرداران مناطق بدهد تا شاهد چنین تخلفاتی نباشیم.

وی همچنین به همکارانش در شورا متذکر شد: چند باری است که ما جلسه شورا را هماهنگ نموده و به دفاتر اعضای شورا دعوتنامه ارسال می کنیم اما متأسفانه بخاطر مشغله همکاران و عدم حضورشان، جلسات لغو می شوند. بنده تعداد غیبت ها و دلایل آن را در پایان سال به مردم عزیز گزارش خواهم داد.

فرامرز نقیبی رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ساری:
آیا دو ماه زمان مناسبی برای بازخواست شهردار است؟

فرامرز نقیبی رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه با خلاف قانون خواندن دخالت شهرداری در انتخابات مجلس شورای اسلامی و در اختیار قرار دادن منابع این نهاد به کاندیداها اظهار داشت: این موضوع هرگز نباید اتفاق بیفتد و از شهردار و همه مجموعه تحت امر به جد می خواهم از این کار اجتناب کنند. اگر شهرداری چه علنی و چه غیرعلنی در تبلیغات انتخابات ورود کند، با آن برخورد خواهیم کرد.

وی از شهردار خواست تا گزارشی از تعداد نیروهای شاغل در این نهاد را به شورا ارسال نماید و افزود: کارگزینی شهرداری در قالب فرمی که در آن معرف نیروها بصورت شفاف مشخص باشد به صورت رسمی تعداد نیروهایی که از سال 1386 در شهرداری مشغول شدند را اعلام کند. بعنوان مثال بنده می خواهم بدانم که بعد از 13 سال عضویت در شورای شهر چه تعداد نیرو را وارد شهرداری کرده ام.

نقیبی با طرح سوالی از معاون اداری و مالی شهرداری که در جلسه حاضر بود، گفت: میزان پرداخت بدهی به طلبکاران شهرداری در دو ماه گذشته چقدر است؟ چون صحبت هایی مطرح می شود که افرادی که از سوی نقیبی معرفی می شوند، مطالبات شان را از شهرداری دریافت می کنند. شفاف اعلام کنید که چه طلبکارانی با سفارش چه کسانی در این دو ماه پول دریافت نمودند و تهاتر انجام دادند.

وی در ادامه اذعان داشت: از دوستانی که قبلاً در شهرداری مسئولیت داشتند بابت زحماتی که کشیدند، تشکر می کنم اما خواهشی که از  این عزیزان دارم این است که جلسات دو و سه نفره شان در ساری و تهران را تعطیل کنند و بگذارند شهردار فعلی کارش را انجام دهد. آقای رجبی و دوستانی هم که به تازگی مسئولیت گرفته اند دیگر بر طبل بدهکاری نکوبند چرا که که همه تان با چشمانی باز و آگاهی به میزان بدهی شهرداری مسئولیت ها را تحویل گرفته اید.

رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه شهردار باید در انتصابات از مشورت ها استفاده کند، تأکید کرد: هرگونه عزل و نصب در اختیار کامل شهردار است. متأسفانه بعضی ها صحبت از استیضاح رجبی می کنند حال سوالم این است که آیا 2 ماه فرصت مناسبی است که بخواهیم مسئولی را بازخواست کنیم؟

وی افزود: با وجود اینکه پولی از قبل در حساب شهرداری بوده اما شهرداری در ماهی که گذشت 70 درصد حقوق و دستمزدهای پرسنل را را از محل درآمدهایش پرداخت کرد و در ماه های آینده این میزان بیشتر هم خواهد شد و این بسیار امیدوار کننده است.

نقیبی به انتقاد از کم کاری حوزه فنی شهرداری ساری پرداخت و خاطرنشان کرد: احساسم این است که شهرداری در بحث فنی کم کار است. شهرداری گزارش دهد که پروژه بوستان بانوان در چه وضعیتی قرار دارد.

وی همچنین خواستار تخصیص اعتباراتی به صورت ماهانه به پروژه پل تا پل بمنظور تسریع در تکمیل آن شد و با اشاره به اینکه ساختمان شهرداری منطقه 3 در شأن اهالی منطقه جنوب شهر نیست، گفت: شهرداری برای اتمام ساختمان جدید باید به پیمانکار این پروژه کمک کند تا اوضاع بهتر شود.

رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ساری در پایان با بیان اینکه چهار نفر از اعضای شورای شهر به عباس رجبی بابت شهردار شدنش رأی نداده اند، گفت: با این وجود اما هر بحث و انتقادی که مطرح می شود کارشناسی است. همکارمان آقای آقامیری گفته است  من به رجبی رأی ندادم اما از وقتی که شهردار شده تمام تلاشم را برای موفقیت وی انجام داده ام. امیدوارم همه چنین رویکرد و نظری داشته باشند.

کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ساری:
حذف برونسپاری کاهش 60 درصدی هزینه های سازمان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری را در پی داشت

کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ساری که نماینده شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز هست، در این جلسه اظهار داشت: بنا شد تا همکاران که نمایندگی شورا در سازمان ها را برعهده دارند گزارشی از سامان های متبوعشان ارائه دهند که بنده در این جلسه به بیان گزارشی از وضعیت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خواهم پرداخت.

یوسفی در ادامه گزارشی از وضعیت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری را به شرح ذیل ارائه نمود:

1 – حذف برونسپاری برای رنگ آمیزی جدول سطح شهر و  کاهش 60 درصدی هزینه ها
2 – ملاقات عمومی هر هفته در یک پارک و مناطق مختلف سه گانه شهرداری با رونمایی از اورژانس گل و گیاه ( 4 نفر گیاه پزشک و پزشک گل های زینتی)
3 - برای اولین بار هر بلوار یک رنگ گل
4 – افتتاح گلسرای ملل با تولیدات گلخانه شهرداری (80%).
5 – طرح هر شهروند یک درخت در دستور کار قرار گیرد.
6 – شناسنامه دار کردن فضای سبز حاشیه پیاده رو و تحویل شناسنامه به کسبه های دوستدار فضای سبز (هر 15 متر) و تخفیف عوارش سالانه.
7 – تعداد 11هزار قلمه شمشاد هیرکانی برای نجات اینگونه از آفات موجود در گلخانه ارم.
8 – احداث گلخانه جدید سرپوشیده در ارم.
9 – تولید گل لاله و سنبل برای شب عید با توجه به نیازسنجی.
10 – با توجه به فرار پرداخت دیون (اجاره) کانون های تبلیغاتی با اخطار و اظهارنامه، همچنان در مرحله آخر برای حذف پیکره های تبلیغاتی (حدود 2 میلیارد).
11 – گروه ویژه متشکل از 60 نفر از اکیپ اجرایی برای مدیریت متمرکز و تسریع در کارها.
12 – بکارگیری بانوان شاغل در سازمان برای بازدید طرح و ارائه پیشنهاد برای پارک ها و گلخانه.
13 – تشکیل تیم منسجم برای ساماندهی تابلوهای نامتعارف سردرب مغازه ها.
14 – در زمان صدور پروانه ها در هر منطقه لیست اسامی اخذ و برداشت اولیه درختان صورت می پذیرد (اگر تعداد درختان در بندی از صدور پروانه ذکر شود).
15 – در زمان طراحی هر پروژه و حتی احداث کانال در برآورد متره، فضای سبز طراحی و ارائه گردد .
16 – به مدیران پارک ها اختیار تام داده شد تا هر مشکلی از (جدول شکستگی، سرویس بهداشتی، روشنایی و...) شخصاً می تواند بعنوان مدیرعامل مرتفع نماید.
17 – رفع موانع برای سرمایه گذار پارک جنگلی شهید زارع براساس کتابچه طرح (گازکشی انجام و برای برق هماهنگی با استاندار صورت گرفت).
18 – برنامه ریزی برای تولید گل و صادرات به شهرداری های استان .
19 – کاشت بیش از 4 هزار اصله نهال در رفیوژ میانی بلوارها، حاشیه کمربندی ها (کشاروز تا بالادزا ، ذغالچال و...)
20 – احداث پارک جدید رسالت با بیش از 500 کامیون خاک و تسطیح و آماده سازی برای طرح کاشت.
21 – تعداد 150 نگهبان که بار مالی 500 میلیون تومانی برای سازمان دارد .
22 – تعداد 40 نفر مامور در شورا ، شهرداری ها و سازمان ها و عمارت شهرداری که بار مالی 100 میلیون تومانی برای سازمان دارند.
23 – سازمان دارای 35 میلیارد تومان بدهی بوده که روزانه با چک های صادره قبلی از حساب سازمان خارج می شود.
24 – بوستان ولایت و ملل از هر نظر(تاسیسات، روشنایی، سرویس بهداشتی و غیره) از پیمانکار تحویل گرفته نشد و دچار مشکل هستیم.
25 – توسعه متوازن برای سه منطقه (شهروند درجه1 و درجه2 نداریم).
26 – رنگ آمیزی دیوار زندان با موضوعیت آزادی و فضای سبز با فراخوان (50 میلیون رنگ – جایزه سکه).
27 – پیگیری برای تحویل کلیه پیکره های تبلیغاتی از سازمان ها به واسطه ی رسالت سازمانی .
28 – تعداد 20 نفر شهرک صنعتی ایثار با بار مالی 30 میلیون تومان .
29 – قراردادهای مغازه های داخل پارک ها به ثمن بخل (پایین ترین قیمت) 40 مغازه و فضای بازی 25 میلیون تومان ماهانه که 4 باربر بدهی دارند که اظهارنامه و قیمت جدید انجام شد .
30 – حدود 80 دکه داریم که عملاً با اینکه قیمت پایین کارشناسی شده به دلایل مختلف تضمین لازم اخذ نشده و طفره از پرداخت دارند .
31 – رایگان بودن پارکینگ ملل خسارت 15 میلیونی برای سازمان دارد ، چون خدمات می دهیم.
32 – باغات سطح شهر شناسایی شدند.
33 – کلیه مدیران پارک ها ست های ورزشی و وسایل تفریحی را برای بودجه 99 دیده اند.
34 – کاشت چنار و سپیدار برای جذب گرد و غبار و انجیلی و افرا برای کاهش آلایندگی صوتی – به واسطه ی هزینه هرس ، اکالیپتوس زیر سیم برق کاشت نمی شود .
35 – خدمات فضای سبز به مناطق الحاقی جدید
36 – بجای تعریض خیابان تعریض ذهن داشته باشیم، واژه پشت راه آهن حذف خواهد شد.
37 – فرهنگ سازی باید با فرهنگ خواهی همراه باشد (برای شب عید سبزه ها توسط عوامل سازمان در میادین شهر تحویل و در یک فضا کاشته می شود).
38 – برای هر پیازچه سنبل 10 هزار تومان اگر 20 هزار گلدان برای شهر ساری 200 میلیون تومان هزینه و آورده 400 میلیون تومان خواهد بود .
39 – چند نقطه برای گلخانه شیشه ای هرکدام 130 میلیون تومان و برگشت سرمایه 15 ماهه خواهد بود .
40 – مبلغ کل چک در نزد اشخاص 8 میلیارد ریال .
41 – مساحت فضای سبز بلوارهای سطح شهر 12470457 مترمربع و میادین 31468 مترمربع و پارک ها 420600 مترمربع .
42 – بیشترین گونه درختی کاشته شده در بلوارها (لگستروم و توری و سنجد تلخ) میادین (طوق، توت و سروزربین) و پارک ها (سپیدار و نارنج).
43 – میزان برآورد متر مساحت بلوارها (1648270) مترمربع و میزان رنگ برای جداول (549423) کیلوگرم .
44 – بودجه سال 98 ، 345000000000 ریال که زیباسازی 105000000000 ریال ، جاری 239850000000 ریال ، عمرانی 150000000 ریال .

عین ا... احمدی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری:
با رویکرد عدالت محوری به پرسنل سازمان توجه می شود

عین ا... احمدی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری با ابراز تشکر از اعضای شورا بابت زمانی که به وی بابت ارائه گزارش عملکرد و برنامه هایش داده شد، گفت: سازمان را با 35 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتم و آمدم که این مشکل را به کمک اعضای شورا حل کنیم.

وی با بیان اینکه در گام اول به کامل کردن بانک اطلاعاتی پرداخته ایم تا بدانیم در کجای کار قرار دادیم، افزود: در قدم های بعدی به دنبال برنامه ریزی مناسب برای دستیابی به اهداف مورد نظر هستیم.

احمدی با اشاره به نگاه عدالت محورانه به پرسنل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اذعان داشت: در سازمان ما دیگر کارگر درجه یک ، دو و... نداریم و همگی همسطح هستند و این نگاه به خصوص در زمان پرداخت حقوق و دستمزد ماهانه مد نظر قرار می گیرد.

وی با بیان بخشی از اقدامات نوآورانه در مدیریت سازمان گفت: در ملاقات های عمومی نوعی اورژانس گیاهی ایجاد نموده ایم بطوری که یک گیاه پزشک به شهروندان مشاوره های نگهداری گونه های گل و گیاه را ارائه می کند.


علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری:
گزارش مدیران سازمان ها بر اساس آیتم درآمدی و هزینه ای بودجه باشد

علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تأکید بر اینکه نمایندگان شورا در سازمان ها بایست از وضعیت سازمان مورد نظر و عملکرد آن به شورا گزارش دهند، اظهار داشت: لازم است گزارشی از عملکرد هشت ماهه سازمان ها در سال جاری توسط نمایندگان شورا به صحن ارائه گردد.

وی با اشاره به گزارش سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تصریح کرد: گزارش های عملکرد باید براساس بودجه باشد تا مشخص گردد آیتم های درآمدی و هزینه ای پیش بینی شده چقدر محقق شده است.

زلیکانی تأکید کرد: آقای احمدی تا پایان هفته گزارشی از وضعیت همه آیتم های بودجه سازمان ببه شورا ارائه کند.

وی در ادامه سخنانش با طرح پیشنهاد بازدید از پروژه های در دست اجرا از دفتر فنی شهرداری خواست ایرادات جزئی پروژه هایی را که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند برطرف نماید.

سعید نجاریان ساروی عضو شورای اسلامی شهر ساری:
وعده های متعدد در خصوص افتتاح بوستان بانوان هنوز عملی نشده است

سعید نجاریان ساروی عضو شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه خواستار ارائه گزارش دقیق تری از سوی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شد و اظهار داشت: در بودجه سال 98 این سازمان ردیف هایی جهت احداث، تکمیل و توسعه پارک های شهری و محله ای و همچنین توسعه فضای سبز و درختکاری در معابر شهری درنطر گرفته شد که باید بدانیم به چه میزان این ردیف ها محقق شده است.

وی نماسازی فضاهای عمومی شهری و تبلیغات و اطلاع رسانی که از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گرفته و بر عهده سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نهاده شد را از دیگر ردیف های پیش بینی شده بودجه سال جاری این سازمان عنوان کرد و خواستار ارائه گزارشی در این مورد شد.

نجاریان همچنین به انتقاد از طولانی شدن روند احداث پارک بانوان پرداخت و تصریح کرد: قرار بود در اسفندماه سال گذشته و همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) این بوستان به بهره برداری برسد اما به سال 98 کشیده شد و پس از چندین بار اعلام زمان برای افتتاح آن، حال با آغاز نهمین ماه سال هیچ خبری از تکمیل و بهره برداری ازآن نیست.

وی خواستار ارائه گزارسی از وضعیت بازپیرایی و بهسازی پارک جنگلی شهید زارع شد و گفت: پروژه جداسازی آب شرب از آب مورد نیاز فضای سبز شهری نیز در دستور قرار گرفته بود که با توجه به خشکسالی های که داشته ایم باید به آن توجه ویژه ای شود.

سید علی آقامیری عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری:
مسئولان مراقب باشند معیشت مردم آسیب نبیند

سید علی آقامیری عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری در خصوص اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای کشور در پی افزایش نرخ بنزین اظهار داشت: این اتفاقات که حاصل بی تدبیری برخی از مسئولان بود، خساراتی را برای تعدادی از هموطنان، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی به بار آورده و امیدواریم با درایت مسئولان خسارات وارد شده جبران شود.

وی با بیان اینکه مردم ما انصافاً این نظام را دوست دارند و برای پایداری و اعتلای آن خون می دهند، افزود: در عین حال نباید وضع اینگونه باشد که به مردم آسیبی برسد و معیشت آنها با خسران مواجه شود.

نماینده مازندران در شورای عالی استانها سپس گزارشی از فعالیت های این شورا  ارائه نمود و گفت: شورای عالی استان ها وظیفه قانون گذاری را برعهده دارد و بخشی از مصوباتش برای بررسی های بیشتر و تصویب نهایی به مجلس و بخشی هم به دولت ارسال می شود و تعدادی از مصوبات را نیز خود شورای عالی پیگیری می نماید.

وی با بیان اینکه مواد 100 تا 107 قانون اساسی به شوراهای اسلامی شهر و روستا اختصاص دارد و براساس آن شوراها پس از قوای سه گانه بعنوان رکن چهارم در اداره امور کشور در نظر گرفته شده اند، اذعان داشت: متأسفانه مشاهده شده که دولت و مجلس در مقاطعی برای تضعیف جایگاه شورا قدم برداشتند اما شورای عالی استان ها با ورود بموقع خود جلوی این اقدام را گرفت.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری همچنین با اشاره به درپیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراسفندماه سال جاری خاطرنشان کرد: شنیده می شود پیمانکارانی که با برخی کاندیداها ارتباط نزدیک دارند، دریافتی هایی از شهرداری با اهداف انتخاباتی دارند که اگر اینگونه باشد باید جلوی آن گرفته شود.

سید مسعود مدینه عضو شورای اسلامی شهر ساری:
تذکراتم به سوال تبدیل شده که شهرداری باید پاسخ دهد

سید مسعود مدینه عضو شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه در تذکری به رئیس شورا گفت: وفق ماده 79 قانون شهرداری ها که تصریح می کند "کليه پرداختهاي شهرداري در حدود بودجه مصوب با اسناد مثبت و با رعايت مقررات آيين نامه مالي به عمل خواهد آمد اين اسناد بايد به امضاي رييس حسابداري و شهردار که ذيحساب خواهند بود يا قائم مقام آنان که مورد قبول انجمن شهر باشد برسد" اما آقای محمدیان که بعنوان ذیحساب دوم شهرداری شناخته شده، تأییده شورای شهر را اخذ نکرده و طبعاً تمامی پرداخت هایی که از تاریخ 28 شهریور 98 به بعد با امضای ایشان در شهرداری صورت گرفته غیر قانونی بوده و از رئیس شورا می خواهم در مکاتبه ای این تذکر را به شهرداری اعلام نماید.

وی در خصوص نیروهای شرکتی که در مناصب مختلف در شهرداری در حال استفاده هستند تذکر داد و افزود: حتی در زمانی که بنده ریاست شورا را بر عهده داشتم نیز این مورد را متذکر شده بودم. متأسفانه این اتفاق در سازمانها در حال وقوع است و نیروهای شرکتی در مناصب حساس مالی در حال بکارگیری هستند که این اتفاق عواقب خوشایندی را در پی نخواهد داشت.

مدینه گریزی به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری زد و تصریح کرد: در این خصوص  نامه ای خطاب به ریاست محترم شورا تنظیم کردم مبنی بر اینکه امروز دغدغه ای بیان می شودکه در آن رفع اشکال، مقدم بر اشکال است. نخبگان، متدینین و متشرعین در این شهر به این نکته اذعان دارند. رونوشتی از این نامه را نیز به دادستان، رئیس کل دادگستری استان، مدیرکل اطلاعات، فرماندهی سپاه کربلا ارسال نمودم و مستنداتی نیز در اختیار دارم که در چند وقت آینده آنها را به رسانه ها خواهم داد.

وی اذعان داشت: متأسفانه میزان بدهی شهرداری با رقم تلفیقی 1100 میلیارد تومان از سوی شهردار اعلام و به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی نیز پخش شد. عزیزانی که در بحث مالی تخصص دارند می دانند که این رقم سرجمع اعلام شده و در واقع رقم بدهی بسیار کمتر از این است. لذا تذکر قبلی بنده در این خصوص که حالا به سوال تبدیل شده باید ظرف 10 روز آینده با پاسخی قانع کننده از سوی شهرداری همراه شود.

عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به مشکلاتی که در ماه های اخیر برای نیروهای ممیزی شهرداری به وجود آمده گفت: بعضی از آنها هشت ، نه و حتی سیزده سال سابقه کار دارند. آنها کسانی هستند که در گرما و سرما زحمات زیادی کشیدند و شهر را ممیزی کردند و باید توجه داشت بخش عمده ای از درآمدهای شهرداری مدیون تلاش های این عزیزان است و لذا باید مشکلات آنها حل شود.

وی همچنین بار دیگر انتصاب مدیران میانی و مدیران عامل سازمانهای شهرداری ساری را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: خواستار ارائه سوابق و تحصیلات مسئولان تازه منصوب شده شهرداری شده بودم اما شهرداری در نامه ای بسیار کلی و مبهم پاسخ داده است و این موضوع نیز حالا از تذکر به سوال تبدیل شده است که شهرداری باید به آن پاسخ دهد.

اسفندیار عشوری رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر ساری:
جلوی هر کسی که در این شهر به نام مردم فساد و خیانت می کند باید گرفته شود

اسفندیار عشوری رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر ساری نیز در این جلسه گفت: سوالات متعددی در سال های گذشته از شهرداری مطرح کردم که به هیچکدام آنها پاسخی داده نشد. به سهم خودم از آقای مهندس مدینه تشکر می کنم که حالا همان سوالات را از شهردار فعلی مطرح می کند.

وی نیز بکارگیری نیروهای شرکتی در مسئولیت ها را خلاف قانون دانست و گفت: اینکه از جای دیگری مسئول برای مناصب حساس شهرداری برگزیده شوند اصلاً توجیه ندارد و کاری غیرقانونی است که باید متوقف شود.

عشوری گفت: من تقریباً دو سال روی حوزه مالی شهرداری کار کردم. متأسفانه جنایت های زیادی در سال های اخیر صورت گرفته و به نظر من میزان بدهی اعلام شده از سوی شهردار صحیح است و اگر اینگونه باشد باید بگویم که سال 99 سال بحران شهرداری خواهد بود و برای اداره شهر مشکل خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه با گذشت دو ماه از انتصاب شهردار ساری، رجبی فقط در یک یا دو جلسه رسمی شورا حضور پیدا کرده است، گفت: آیا واقعاً شورا برای شهردار اینقدر ارزش و اهمیت ندارد که هفته ای 2 ساعت برای آن وقت بگذارد؟ من از شهردار می خواهم در جلسه شورا شرکت و میزان بدهی های شهرداری را تشریح کند.

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر ساری با انتقاد شدید از انعقاد قراردادی در سازمان مدیریت پسماند شهرداری افزود: سازمان مدیریت پسماند در طول چهار سال اخیر قراردادی را تحت عنوان نظارت بر جمع آوری زباله های خشک با فردی منتسب به یکی از آقازاده های کشور منعقد کرده بطوریکه سال اول 150 میلیون تومان، سال دوم 200 میلیون، سال سوم 300 میلیون و در سال 98 مبلغ 800 میلیون تومان با این شخص قرارداد امضا نموده است.  آقای شهردار باید پاسخ دهد که بر چه اساسی این پرداختی ها را تأیید کرده و بر چه معیاری چنین قراردادهای جنایت آمیزی را منعقد کرده اند؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: من قبلاً هم گفته ام نه با آقای رجبی ملاحظه ای دارم و نه از آقای عبوری کینه ای به دل داشته ام اما باید جلوی هرکسی که در این شهر به نام مردم فساد و خیانت می کند، گرفته شود.

در ادامه جلسه و پس از اظهارات اعضای شورا، بررسی نامه ها و مصوبات کمیسیون ها در دستور کار قرار گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات