اداره امور منابع آب جویبار و سیمرغ با هدف ارتقاء پاسخگویی و تسهیل...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران، در جلسه معارفه و افتتاح اداره منابع آب شهرستان جویبار و سیمرغ که با حضور فرماندار جویبار و دیگر اعضا شورای اداری آن شهرستان برگزار شد، آقای دکتر محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران، هدف از ایجاد و راه‌اندازی اداره منابع آب در این شهرستان و سیمرغ را ارتقاء پاسخگویی به مردم منطقه و خدمت‌رسانی بهتر به آنها برشمرد.

وی گفت: شهرستان های جویبار و سیمرغ دارای اراضی وسیع کشاورزی است که باید برای تامین آب آنها تلاش زیادی انجام دهیم تا مشکلات کمبود آب کشاورزان برطرف شود و اراضی بایر آنها نیز توسعه و به زیر کشت برود.

یخکشی دیگر موضوع مهم این شهرستان را تامین آب شرب بیان کرد و افزود: تامین آب شرب این شهرستان با محدودیت فراوانی روبرو است، توسعه بهره برداری از آب زیرزمینی در این محدوده وجود ندارد و مجبوریم از شهرستان های مجاور بخشی از آب را تامین کنیم و در افق دراز مدت راهی جز انتقال آب از سد کسیلیان نداریم از سویی با توجه به ویژگی های مردم این منطقه که انسان های بسیار سخت کوش، پرتلاش و با روحیه قهرمانی و پهلوانی هستند،  وظیفه ما را سنگین تر می کند تا خدمات بهتری به مردم که شایسته آن هستند در بخش آب ارائه دهیم.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در ادامه ضمن معرفی آقای مهندس سید حسین یعصوبی به عنوان رئیس اداره منابع آب شهرستان سیمرغ، مهم ترین انتظارات خود را از امور، ارتباط بیشتر با مردم، تعامل بهتر با ادارات و دستگاه های ذیربط و نگاه سیستمی و یکپارچه به مدیریت منابع آب در منطقه برشمرد و اظهار امیدواری نمود اداره منابع آب شهرستان با برخورداری از حمایت مدیریت ارشد شهرستان و نیز دیگر ادارات و دستگاه های مربوطه بتواند مشکلات مردم در بخش منابع آب را یکی پس از دیگری مرتفع نماید.

در این جلسه فرماندار شهرستان جویبار نیز ضمن قدردانی از مدیریت شرکت آب منطقه ای مازندران به مسائل و مشکلات آبی این شهرستان گفت: در این شهرستان بیش از 15000 هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که امیدواریم با ایجاد اداره منابع جدید، مدیریت آب این شهرستان سامان بهتری بگیرد.

آقای اسد با برشمردن مشکلات مردم در بخش کشاورزی و شرب در شهرستان جویبار، موضوع آب را برای مردم شهرستان مهم برشمرد و گفت: این شهرستان در زمان خشکسالی و سیل همواره یکی از شهرستان های آسیب پذیر استان بوده که انتظار داریم استان توجه بیشتری به مسائل منابع آب شهرستان جویبارداشته باشد.

در این جلسه همچنین آقای سید حسین یعصوبی مدیر جدید منابع آب شهرستان جویبار و سیمرغ ضمن تشکر از حسن اعتماد مدیریت ارشد آب استان و شهرستان گفت: همه تلاش خود را جهت خدمت رسانی بهتر به مردم به کار خواهیم گرفت و برای تسریع در کار ارباب رجوع از همه ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

ایشان در پایان  از ایجاد بانک اطلاعاتی و استقرار سیستم های هوشمند به عنوان بخشی از برنامه های مهم خود در سال های اولیه تشکیل اداره مذکور یاد کرد و گفت: امروز مردم از ما دریافت خدمات به روش سنتی را نمی پذیرند.

شایان ذکر است قبلا مردم این شهرستان برای دریافت خدمات در بخش آب می بایست به شهرستان قائمشهر مراجعه می کردند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات