برگزاری دومین نشست تخصصی تعادل بخشی، آب زیرزمینی و محیط زیست با...

دومین نشست تخصصی تعادل بخشی، آب زیرزمینی و محیط زیست با همکاری شرکت آب منطقه ای قزوین و دانشگاه بین المللی امام خمینی در محل این شرکت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، مهندس کبیری نماینده کمیته تحقیقات این شرکت در این نشست ضمن ابلاغ پیام خوش آمدگویی مهندس ملکی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین عنوان داشت: این شرکت همواره ضمن حمایت از تحقیقات علمی و برنامه های آموزشی در راستای اهداف و ماموریتهای شرکت آمادگی هرگونه همکاری به منظور برگزاری نشست های تخصصی کنفرانس های علمی و عقد قراردادهای پژوهشی را دارد.

مهندس کبیری برگزاری نشست های تخصصی را بستر سازی مناسبی جهت رشد و ارتقاء علمی دانشجویان و همکاران برشمرد و اظهار داشت: منابع آبی استان به دلایل مختلف از جمله تغییر اقلیم، برداشت های غیرمجاز و خشکسالی طی سنوات گذشته دچار چالش های زیادی شده است که این گونه نشست ها می تواند زمینه ساز ارائه راه حل های مفید و عملیاتی جهت برون رفت از این مشکلات باشد.

در ادامه این نشست تخصصی مهندس نصراله زاده رئیس گروه تعادل بخشی آبهای زیرزمینی به ارائه مباحث مرتبط حفر چاه، صدور مجوز و استفاده از مزایای کنتور هوشمند و بیان مشکلات موجود در رابطه با انسداد چاههای غیر مجاز و همچنین اقدامات صورت گرفته در زمینه طرح احیاء و تعادل بخشی در استان پرداخت و افزود: دشت قزوین یکی از مهمترین دشت های کشور می باشد که از نظر کشاورزی و صنعت دارای اهمیت زیادی است لذا حفظ و نگهداری از این دشت وظیفه همه می باشد.

مهندس علی خاصی رئیس گروه مطالعات آبهای زیرزمینی نیز با تشریح اهداف دفتر مطالعات شرکت، اندازه گیری های دقیق و جمع آوری و استفاده از داده های شبکه پایش جهت تهیه نقشه ها، نمودارها و گزارشات مدیریت را از جمله ابزارها بسیار مهم در اخذ تصمیمات مدیریتی برشمرد.

در خاتمه حاضرین در خصوص موضوعات تخصصی و مباحث علمی، نشست پیشنهادات و نظرات خود ارائه دادند و مقرر گردید این گونه نشست ها بصورت زمان بندی شده و مستمر ادامه پیدا نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای قزوین

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای قزوین

    شركت آب منطقه‌ای قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات