مردم درحفاظت از حیات وحش سرمازده دنا با محیط‌بانان همکاری کنند

مردم درحفاظت از حیات وحش سرمازده دنا با محیط‌بانان همکاری کنند


به گزارش خبرگزاری فارس ، سید اسدالله هاشمی در خصوص وضعیت هجوم حیات وحش به پایین دست برای تهیه غذا اظهار کرد: همزمان با شروع بارش‌های رحمت الهی و برودت هوا در آخرین ماه از  فصل پاییز و سفید پوش شدن دنا، احتمال هجوم حیات وحش به پایین دست مناطق حفاظت شده وجود دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  پس از بارش نخستین برف در  ارتفاعات  در این خصوص گفت: پس از بارش برف این رحمت الهی در ارتفاعات دنا و مناطق حفاظت شده و پوشیده شدن زیستگاه ,این احتمال وجود دارد حیات وحش برای تامین علوفه خود به اجبار به پایین دست مناطق هجوم بیاورند.

سید اسدالله هاشمی با اشاره به اینکه تمهیدات علوفه‌ای برای حیات وحش اندیشیده شده و هم اکنون در انبارهای این اداره کل در مناطق به مقدار کافی علوفه وجود دارد افزود: در صورت نیاز علوفه دهی به حیات وحش از سوی محیط‌بانان انجام می‌گیرد، اما از هم وطنان عزیز درخواست می‌شود در حفاظت از حیات وحش سرما زده با محیط‌بانان همکاری و همیاری داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از شهروندان خواست در صورت روئیت هرگونه حیات وحش آسیب دیده موضوع را به نزدیکترین پاسگاه محیط بانی یا با شماره تلفن ۰۷۴-۳۳۳۳۴۴۴۱-۰۷۴ اطلاع دهند.

هاشمی در پایان افزود: گرچه مناطق  بصورت ویژه و ۲۴ ساعته توسط یگان حفاظت پایش و رصد می شوند اما از مردم تقاضامندیم در صورت پناه آوردن حیات وحش به باغات ,مزارع و خانه‌های آنها ، مهربانی با حیات وحش و پرندگان شهری را در نظر داشته باشند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات