فراخوان شرکت در «کارگاه فهم معماری ایران از پنجره بیرجند» منتشر شد

فراخوان شرکت در «کارگاه فهم معماری ایران از پنجره بیرجند» منتشر شد

بنانیوز- دبیرخانه رویدادهای معماری، فراخوان شرکت در «کارگاه فهم معماری ایران از پنجره بیرجند» را منتشر کرد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فرم فراخوان شرکت در این کارگاه، در سایت دبیرخانه رویدادهای معماری به آدرس www.icae.ir در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. بر این اساس، علاقمندان شرکت در کارگاه باید با مراجعه به سایت دبیرخانه، فرم فراخوان را به دقت مطالعه نموده، سپس در زمان تعیین شده، در گروه‌های ۲ یا ۳ نفره ثبت نام کنند. در مرحله‌ی نخست، از میان علاقمندان، گروه‌های واجد شرایط انتخاب و در مرحله‌ی دوم، برای گروه‌ها تمرین‌هایی ترتیب داده شده که نتایج این تمرین‌ها، منتخبین شرکت در «کارگاه فهم معماری ایران از پنجره بیرجند» را مشخص می‌کند.

مهندس وحید قاسمی، ریاست دبیرخانه رویدادهای معماری، درباره‌ی نحوه‌ی انتخاب گروه‌ها گفت:« کشورمان را بر اساس یکی از نگاه‌های موجود، به دوازده حوزه ی فرهنگی تقسیم کرده‌ایم. بر آنیم که از تمامی این حوزه‌های فرهنگی، شرکت کننده در کارگاه داشته باشیم؛ بنابراین نماینده ی هر گروه بر اساس این نقشه‌، حوزه ی فرهنگی‌ گروه اش را مشخص می‌کند».

دبیر کارگاه فهم معماری ایران درباره‌ی اولویت‌های انتخاب گروه‌ها در مرحله‌ی نخست، تاکید کرد:« گروه‌های سه نفره بر گروه‌های دو نفره و همچنین زمان ثبت نام دارای اولویت است. تنوع رشته‌های شرکت کنندگان در یک گروه نیز برای انتخاب شدن، تاثیر به سزایی خواهد داشت.»

دبیرخانه رویدادهای معماری اعلام کرد، علاقه‌مندان به شرکت در «کارگاه فهم معماری ایران از پنجره بیرجند» می‌توانند از ۲۰ تا ۳۱ تیرماه با مراجعه به سایت www.icae.ir با تکمیل فرم‌های مربوطه، ثبت نام کنند.

«کارگاه فهم معماری ایران از پنجره بیرجند» را دبیرخانه ی رویدادهای معماری (وابسته به مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران) با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران، استانداری خراسان جنوبی، ادارۀ کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی و با مشارکت نهادهای علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی دولتی و خصوصی برگزار می‌کند.

لازم به ذکر است که برگزاری این کارگاه‌ها، از سال ۱۳۸۶ در اصفهان آغاز و تا کنون در شهرهای کاشان، شوشتر و گرگان برگزار شده است.

 

    نظرات