طرح مفهومی یخچال آینده شبیه به چراغ سقفی

طرح مفهومی یخچال آینده شبیه به چراغ سقفی

یک طراح هنگ کنگی طرح مفهومی یخچالی برای آینده را طراحی کرده است که همانند چراغ روشنایی بزرگی روی سقف قرار می گیرد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) آپارتمانها در هنگ کنگ بسیار گران و کوچک هستند. تابستانهای این شهر نیز بسیار گرم است و بنابراین به سیستمهای خنک کننده ویژه ای نیاز است.

در این راستا، "بایائو لین" برای شرکت "الکترولوکس" طرح مفهومی جدیدی را ارائه کرده است که می تواند در آشپزخانه هایی که هر روز کوچکتر می شوند جایگزین یخچالهای سنتی شود.

این، یک یخچال بسیار ویژه به شکل یک چراغ بزرگ سقفی است که از سه مخزن متمرکز تشکیل شده است. مخزن خارجی، "پیش- انبار"، مخزن میانی، "انبار اصلی" و مخزن مرکزی، "انبار مصرف فوری" است.

مخزن مرکزی برای نگهداری غذاهای رایج تر است. این بخش از یخچال، می تواند دمای محیط را تغییر دهد و غذا را با استفاده از میکروامواج از حالت انجماد خارج کند.

بی شک برای استفاده از این یخچال نیازی به رسیدن به سقف نیست. بلکه بر روی یک آینه لمسی دیواری یک سری کلید در نظر گرفته شده است که با لمس آنها کاربر می تواند از این وسیله الکترونیکی خانگی استفاده کند.

عملکردهای پایه این یخچال با لمس دکمه B فعال می شوند درحالیکه دکمه O دستگاه را برای برنامه ریزی دوباره و امکان انتقال مواد از منطقه "پیش انبار" به منطقه "اصلی" و یا منطقه "دسترسی فوری" فراهم می کند.

گذاشتن و برداشتن غذا از این یخچال بسیار ساده است به طوریکه با لمس دکمه U یخچال به اندازه قد انسان پایین می آید و با فشار دادن دکمه D دوباره به حالت اولیه باز می گردد.

براساس گزارش PI Gadget، همچنین با لمس دکمه S کاربر متوجه می شود که چه غذاهایی در یخچال کم است. امکان سفارش مواد غذایی مورد نیاز از راه اینترنت امکانپذیر است.

 

 

    نظرات