کاهش سرفاصله زمانی به 4و نیم دقیقه و افزایش 10 درصدی مسافر، حاصل ...

کاهش سرفاصله زمانی به 4و نیم دقیقه و افزایش 10 درصدی مسافر، حاصل ...

کاهش سرفاصله زمانی به 4و نیم دقیقه و افزایش 10 درصدی مسافر، حاصل سهمیه بندی بنزین برای قطار شهری مشهد

مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد از کاهش سرفاصله زمانی قطار شهری بعد از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین خبر داد که منجر به افزایش 10 درصدی مسافر خطوط قطار شهری مشهد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم در حاشیه پاسخگویی مستقیم به سئوالات، انتقادات و پیشنهادات شهری شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی 137، اظهار داشت: امروز یکی از بیشترین درخواست های شهروندان، تقاضای افزایش ناوگان قطار شهری به خصوص در خط یک بود زیرا با اجرای سهمیه بندی بنزین، شاهد استقبال شهروندان از حمل و نقل عمومی به خصوص قطار شهری هستیم.
وی ادامه داد: ما نیز همزمان با اجرای طرح سهمیه بندی بزنین، ظرفیت ناوگان قطار شهری را با افزودن واگن های رزرو و تعمیر شده، به حداکثر رسانده و با کاهش سر فاصله زمانی از 5 به 4 و نیم دقیقه، توانسته ایم تا کنون 10 درصد افزایش حجم مسافر را در پی داشته باشیم.
مبین مقدم با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 واگن خریداری شده در سال 89، در حال خدمت رسانی به مردم در خط یک قطار شهری هستند، اضافه کرد: طراحی این خط برای 120 واگن است که باید برای تکمیل ظرفیت خدمت رسانی، باقیمانده واگن ها نیز تامین شود، در همین راستا، شورای اسلامی شهر مشهد، مصوبه خرید 60 واگن مورد نیاز را صادر کرد و شهرداری در حال دریافت مجوز برای خرید این واگن ها می باشد که البته از زمان انعقاد قرارداد تا زمان ساخت و تحویل واگن ها، حداقل یک سال زمان لازم است.
وی اظهار داشت: ازدحام در واگن ها، ازدحام در بخش بانوان، افزایش ساعت کاری یا کاهش سرفاصله زمانی اعزام قطار، همگی نیازمند خرید و اضافه شدن واگن های جدید به ناوگان خط یک قطار شهری مشهد است.
مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد یادآور شد: شهروندان در تماس با 137، موضوعات و پیشنهاداتی را که گاها از چشم مدیران شهری مغفول می ماند، بدون هزینه ارائه می دهند که اجرای آن ثمرات بسیاری برای مجموعه در پی خواهد داشت.

احمد پورمفردی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات