نگاهی کوتاه بر عملکرد هشت ماهه آتش نشانان شهر باران/ آتش نشانی رشت

نگاهی کوتاه بر عملکرد هشت ماهه آتش نشانان شهر باران/ آتش نشانی رشت

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در هشت ماهه سال 1398 در 3 هزار 330 مورد حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی حضور داشتند.

بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت ضمن خداقوت به تمامی آتش نشانان و کادر اداری این سازمان افزود: هم اینک سازمان آتش رشت با تلاش آتش نشانان 14 ایستگاه آتش نشانی که 3 ایستگاه آن در مرکز شهر جانمایی شده در خدمت شهر و شهروندان است.

وی در ادامه با بیان اینکه از تعداد عملیات های یاد شده سهم عملیات اطفای آتش سوزی ها بالغ بر یک هزار و 434  مورد بوده افزود: از این تعداد  433 مورد آتش سوزی منزل مسکونی با 9./. افزایش، 666 مورد آتش سوزی ضایعات و علفزار با 35./. کاهش و 94 مورد آتش سوزی تجاری با 6./. کاهش را نسبت به مشابه سال گذشته نشان می دهد.

رمضانی با بیان اینکه علت 50% آتش سوزی منازل مسکونی؛ اتصال در سیستم سیم کشی برق و وسایل برقی بوده است، ادامه داد: نکات ایمنی بسیار زیادی وجود دارند که می بایست در منازل جهت پیشگیری از بروز آتش سوزی ها رعایت شود که ضمن اشاره به چند نکته توصیه می شود شهروندان نسبت به رعایت این نکات اقدام نمایند.

- ﺳﯿﻢ برق اﺗﺼﺎل دستگاه‌های ﺑﺮﻗـﯽ باید  ﻣﺮﺗﺒـﺎً ازنظر اﯾﻤﻨـﯽ ﮐﻨﺘﺮل ﺷﻮﻧﺪ و شهروندان می بایست قبل از خروج از منزل از روشن نبودن لوازم الکترونیکی همچون اتو، لپ تاب، سشوار و... مطمئن باشند.

- ﺑﺎﯾﺪ ﺳﻌﯽ ﺷﻮد سیم‌کشی برق منازل ﺑﻪ روش ﺻﺤﯿﺢ انجام گیرد و سیستم های سیم کشی برق بخصوص در منازل مسکونی قدمت دار توسط افراد متخصص بطور دوره ای بازدید گردد.

این مسوول آتش نشانی ضمن اشاره به پوشش 868  مورد حادثه و نیز یک هزار و 28 مورد خدمات ایمنی در 8 ماهه نخست سال گفت: در میان حوادث، محبوس شدن در آسانسور با 328 مورد و در میان ارائه خدمات ایمنی به شهروندان، بسته شدن درب اماکن با 297 مورد بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

تنها 26 درصد از خانه های آتش گرفته بیمه آتش سوزی داشته اند

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه از مجموع آتش سوزی منازل مسکونی  تنها 26 درصد و همچنین از مجموع حریق های تجـاری تنها 44 درصد دارای بیمه آتش سوزی بوده اند، گفت: توجه به امر بیمه منازل مسکونی و تجاری امری مهم و اساسی است چرا که آتش در چشم بر هم زدنی سرمایه چندین ساله را از بین خواهد برد.

بالغ بر 32 هزار آموزش ایمنی و آتش نشانی

رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن تاکید بر اینکه فرهنگ سازی و ترویج ایمنی از مهم ترین اهداف سازمان آتش نشانی رشت است ادامه داد: آتش نشانان و تیم های آموزش سازمان آتش نشانی رشت نسبت به آموزش 32 هزار و 652  آموزش اقدام کردند که شامل آموزش نونهالان و کودکان، دانش آموزان دبیرستانها ، پرسنل ادارات و شرکتها ، آموزش کارکنان سپاهی و بسیجیان، آموزش دانشجویان، آتش نشانان داوطلب و... بوده است.

بررسی 4 هزار پرونده  ساختمانی و حریق توسط  تیم پیشگیری سازمان آتش نشانی

همین گزارش حاکی است:  طرح صدور ایمنی ساختمان بهمراه بازدید کارشناسی و صدور پایان کار ساختمانی همچنین بازدید از اماکن مختلف شامل اصناف و نیز بررسی علت بروز آتش سوزی ها؛ توسط تیم های کارشناسان سازمان آتش نشانی رشت صورت می پذیرد که این بازدید ها در هشت ماهه سال 98 به تعداد 4 هزار و 404 رسیده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات