62درصد سد تهم پر است

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه ای زنجان گفت: ۶۲ درصد سد تهم پر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،مهندس یوسف رضاپور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت کلی سدهای شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان از اول مهر امسال تا اول آذرماه، اظهار کرد: کل ورودی‌ آب به سد تهم در سال‌جاری24صدم میلیون مترمکعب، سدگلابر99 صدم میلیون متر مکعب، سد کینه‌ورس3 میلیون مترمکعب و سد تالوارحدود 4 میلیون مترمکعب بوده که به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲۵، ۱۶۵، ۸۷۰ و ۲۸۹ درصد افزایش داشته است .

این مسئول ادامه داد: در مدت زمان مذکور کل آب خروجی برای سد تهم حدود 4 میلیون مترمکعب ثبت‌ شده که این عدد برای سد گلابر ۱.۰۶، سد کینه‌ورس ۲.۱ و سد تالوار ۱.۰۷ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به ترتیب ۳۵، ۷۴، ۱۶۵۰ و منفی ۱۲ درصد تغییر داشته است .

وی افزود: با توجه به بارندگی‌های انجام‌ شده ۶۲ درصد حجم سد تهم پر است که این میزان در مدت‌ زمان مشابه سال قبل ۳۹ درصد بود، ۵۷ درصد سد گلابر امسال پر است که در مدت مشابه سال قبل48درصد بوده همچنین ۹۳ درصد از سد کینه‌ورس و26 درصد از سد تالوار پر است .

رضاپور تصریح کرد: ۸۵ درصد از منابع آب استان در بخش کشاورزی، ۸.۹ درصد برای شرب و بهداشت شهری و روستایی و ۶ درصد نیز در بخش صنعت و سایر خدمات مصرف می‌شود .

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان، بیشترین میزان مصرف آب را برای بخش کشاورزی اعلام کرد و یادآور شد: برای خروج از بحران باید سهم آب کشاورزی کم شود، یعنی با حفظ شرایط موجود توسعه باید صفر شده و با افزایش راندمان بهره‌برداری و اصلاح الگوی ترکیب کشت، محصولات بیشتری تولید کرد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات