دادستان مرکز استان گلستان :اقدامات آب منطقه ای در کنترل...

دادستان مرکز استان با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای در قسمت لایروبی کارهای خوبی انجام داده است، گفت: با اینکه به تازگی مبادله موافقت نامه ها انجام شده است، اما این شرکت اقدامات اجرایی خود را در کنترل سیلاب آغاز کرده است. این کار شرکت آب منطقه ای شجاعانه بود چرا که کار انقلابی و جهادی همین است که کار انجام شود تا بودجه بیشتری اختصاص پیدا کند..

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، حجت الاسلام سید رضا سید حسینی در بازدید از پروژه های لایروبی، زهکشی ، سدهای در حال ساخت آقدکش و کانال های انحرافی کنترل سیلاب قرنجیک و سد وشمگیر با حضور مدعامل و معاونین شرکت آب منطقه ای گلستان اظهار کرد: با توجه به بارش های امسال و سیلی که رخ داد  ضرورت داشت از نزدیک در جریان اقدامات شرکت آب منطقه ای قرار بگیریم. الحمدالله در رودخانه های حوضه گرگانرود اقدامات خوبی انجام شده بود و رودخانه هایی که باعث شده بود خسارات زیادی به شهرک صنعتی آق قلا وارد بشود و همچنین در رودخانه های داخل شهر لایروبی صورت گرفته بود و در بارندگی اخیر خسارتی برای شهرک صنعتی و شهر آق قلا نداشتیم.
حجت الاسلام سید حسینی با بیان این که آب منطقه ای در بخش های مختلف در حال اقدامات کنترل سیلاب است گفت: یکی از کارهای آب منطقه ای احداث کانال های انحرافی است که این کانال ها آب را از بالادست تقسیم  ومنحرف می کند. مانند کانال بندولی که در زمان سیل احداث گردید و هم اکنون در حال تکمیل است.
دادستان شهرستان گرگان ادامه داد: احداث سد آقدکش با هدف کنترل سیل نیز از اقدامات شرکت آب منطقه ای است که برای جلوگیری از ورود آب به شهرستان آق قلا بسیار موثر است.
حجت الاسلام سید حسینی افزود: لازم است از اقدامات شرکت آب منطقه ای طی این مدت تشکر کنیم چرا که ظرف این مدت کوتاه بعد از سیل توانسته کارهای بزرگی انجام دهد و البته این اقدامات باید ادامه پیدا کند و سرعت بگیرد.وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی دیگر مانند راه و شهرسازی و شهرداری ها نیز باید پل های مسیر رودخانه را اصلاح نمایند چرا که پل های نامناسب از سرعت حرکت آب جلوگیری می کنند و ادارات دیگر نیز باید همکاری های لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام سید حسینی تصریح کرد: کارگروهی برای پیگیری این اقدامات با حضور دستگاه های اجرایی ذیربط تشکیل می دهیم و پیگیری های لازم نیز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تسریع در مبادله موافقت نامه ها و تزریق اعتبارات انجام می شود.
دادستان شهرستان گرگان بیان کرد: با اینکه امسال سال بحران است کار باید مبادله موافقت نامه ها سریع تر انجام شود و این پیگیری بیشتر استانداری و ستاد بحران را می طلبد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات