شکارچی گورکن در قروه دستگیر شد

شکارچی گورکن در قروه دستگیر شد


توفیق زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی وصول گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر  شکار گورکن و عرضه و فروش گوشت و روغن آن،  محیطبانان یگان حفاظت و کارشناس حقوقی این اداره اقدام به پیگیری موضوع کردند.

وی اضافه کرد: بعد از اثبات این مساله فرد متخلف شناسایی و با اخذ حکم مقام قضایی دستگیر شد و اعتراف کرد با استفاده از سگ تازی اقدام به شکار گورکن کرده است که پس از بررسی محل چهار قطعه گوشت و سه شیشه روغن از او کشف و ضبط شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست قروه یادآور شد: پرونده فرد متخلف یاد شده پس از سیر مراحل و تکمیل شدن برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی شهرستان ارجاع شده است.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع بوده که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات